Wpis z mikrobloga

@surlin: To w Boga czy w jakiś byt transcendentalny?

@Nemayu: Tutaj masz lepiej wytłumaczone, przez chyba najwybitniejszego, lub jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich fizyków.
surlin - > @surlin: To w Boga czy w jakiś byt transcendentalny?
@Nemayu: Tutaj masz ...
IMHO jeśli jakiś fizyk/matematyk/logik wierzy w religijne mambo jumbo to jest albo kiepskim matematykiem/fizykiem/logikiem albo jest po prostu niespełna rozumu/szalony/niezbyt inteligentny.

@teh4esz: Gratulacje, właśnie nazwałeś szaleńcami niemal wszystkich twórców nauki - w tym współczesnej. I praktycznie wszystkich (poza drobnymi wyjątkami) geniuszy na przestrzeni ostatnich kilku tysięcy lat.
W wątku opartym na tak bzdurnym rozumowaniu, że i dwa tysiące lat temu wzbudziłby nie śmiech, ale zażenowanie.

Poza tym skąd wziąłeś taką statystykę?
@Nemayu: @teh4esz:
Dla jasności, jako agnostykowi jest mi całkowicie obojętne, czy OP wierzy, czy nie wierzy - jego sprawa.
Śmieszą mnie jednak argumenty tak bzdurne, że były za takie uważane ponad tysiąc lat temu, jak właśnie takie jak "Bóg od zapychania dziur w nauce" czy ten OP'a (i równie bzdurne zdjęcie). A później ludzie tacy piszą o logice... ręce opadają na polskie szkolnictwo.
@surlin próbki 180 (z 2000 zaproszonych do badania xD) i 280 osób z Polski (i to naukowców z Polskich gównouczelni daleko w tyle rankingów uczelni światowych - może ma to jakieś znaczenie, przydałoby się badanie o wpływie znaczenia swojej pracy naukowej na religię) jest wysoce niewiarygodna, na świecie wygląda to już odrobinę inaczej np w jednym z twoich artykułów:

Instytut badawczy Pew Research Center we współdziałaniu z Amerykańskim

Stowarzyszeniem dla Rozwoju Nauki
@teh4esz: No widzisz a Ty ich wszystkich nazwałeś osobami cyt. "niespełna rozumu, szalonymi bądź niezbyt inteligentnymi".
Ja nie wnikam, czy Bóg istnieje, czy nie istnieje, czy i jakie masz poglądy. Faktem jest, że niemal cała nauka została stworzona przez ludzi wierzących, czasem fanatycznie jak Newton twórca współczesnej fizyki i metody naukowej. Faktem jest, że wielu wybitnych naukowców i dziś jest osobami wierzącymi. Faktem pozostaje, że patrząc przez pryzmat dziejów niemal wszyscy
@surlin ale co mam widzieć? Nazwałem wierzących ścisłowców niezbyt inteligentnymi szaleńcami i te słowa podtrzymuję. Każdy wierzący jest dla mnie niepoczytalny, czy ma wyniki naukowe czy nie.

Faktem jest, że niemal cała nauka została stworzona przez ludzi wierzących, czasem fanatycznie jak Newton twórca współczesnej fizyki i metody naukowej.


Potrzebne źródło odnośnie "praktycznie całej nauki". Fanatyzm Newtona był przesadnie chorobliwy, kto wie co by osiągnął, gdyby nie zawracał sobie głowy tymi głupotami. Co