Wpis z mikrobloga

Przedstawiam wyniki testów zapachu C6 #perfumywciemno

@TetraHydroCanabinol
Opis: Straszny misz-masz, jedyne co jestem w stanie wychwycić to jakieś gorzkie cytrusy. Zapach mało przyjemny, wyraźnie męski w starym sznycie. Stwierdzam bez dwóch zdań pierwiastek dziada, który z czasem coraz mocniej akcentuje swoją obecność. Słabe parametry.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: 1991-2000

@Kondzio21
Opis: Ten jest całkiem niezły, chyba mógłbym go nosić, aromatyczny, wyczuwam też jakiś cynamon
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Odbuta
Opis: Wyczuwalne akord jakby ziemisty, coś w tym stylu, do tego cynamon, kardamon. Trochę klimat La nuit, myślę że może to być któryś flankier z tej linii. Ogólnie bardzo dobre wrażenie.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream 2,5/ml
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

@mike_perfume
Opis: Wydaje mi się jest tutaj róża w składzie, który gdzieś jest na samym początku, nie jest ona taka słodka, ale bardziej zielona. Zapach wolno się otwiera, dochodzą nuty wytrwane (czerwony pieprz?) oraz przypominające skurzane. Im dłużej w dry-down tym lepiej, i zapach robi się ciekawy. Obstawiam że występuje w nim jakiś składnik stworzony w laboratorium jakaś molekuła która w wyniku testów wyszła że się podoba ale nie występuje w przyrodzie dlatego obstawiam niszę.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Sir_Well_Endowed
Opis: damski, mainstream, Aqua Allegoria?
Co to za zapach? Aqua Allegoria?
Mainstream/nisza: mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@why_nott
Opis: Mocno ziołowo, zielony herbaciany? w otwarciu(może nie aż tak jak five o'clock ale trochę na pewno), ma vibe wód kolońskich trochę ale nie jest dziadkowy. Idzie w stronę zapachów trawiastych. Herbata potem znika i zapach się wysładza trochę?. Nie mam pojęcia co to za zapach bo nie używam i nie mam nic podobnego. Może minimalnie podobny do Loewe Solo Origami w stylistyce tyle że ma coś słodkiego w sobie co nie czyni go aż tak wytrawnym. Jeśli miałbym określić to raczej nie nisza i coś taniego 0,7zł/ml; równie dobrze może to być jakieś acqua di parma po 2zł/ml; mogę tu kompletnie popłynąć gdzyż zwyczajnie to nie są moje klimaty zapachowe. Jeśli miałbym określić co to jest to stwierdziłbym że jakiś klasyk lat 90 xD. Na pewno nie jest to śmierdziel i jakbym bym starszy o 10 lat to bym w tych chodził aż miło. Ostatni wpis: albo nos znowu nie działa ale w drydownie wyczuwam taką kremowość czy pudrowatość? #!$%@? wie :)
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: 1990-2000

@Derrin
Opis: W otwarciu uderza wyraźna nuta alkocholowa. Pachną mi bardzo męsko i kojarzą mi się podświadomie z Guerlain Homme, albo jakimś Nasomato, ale nie wiem, czy słusznie, bo dawno ich nie wąchałem. Wydaje mi się, że czuć tu też skórę. Nie są tak słodkie jak Carolina Herrera Prive, więc to raczej nie to. W sercu pojawią się akord żelu pod prysznic, ale cały czas utrzymuje się wyraźna nuta alkoholowa. W bazie pojawia się coraz więcej żelu pod prysznic, a ja tracę zainteresowanie.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010s

@ucho_igielne
Opis: Coś o wyraźnie klasycznym zabarwieniu raczej nie z tej, ani nie z poprzedniej dekady. W otwarciu czuję nieoczywistą świeżość jakby pochodzącą z eugenolu, kojarzy mi się ona z Hermesem Equipage i Equipage Geranium, czyli składników może być sporo, drewno, kwiaty i przyprawy. Później już nie mam pojęcia, po jakichś 10 minutach czuję echa Escady Magnetism. Trochę groch z kapustą, nie chciałbym flakonu ani nawet odlewki, bo coś mnie tu irytuje.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

@Pat6er
Opis: Kojarzę ten zapach, jest taki świeżo zielony. Pierwsze skojarzenie to miałem z Bentleyem ale te zielone nuty mi nie pasują.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – C6


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: ok. 115 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 7,4/10 parfumo, 4,08/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2015)
Nuty: Różowy pieprz, bergamotka, mandarynka / magnolia, frezja, jaśmin / skóra, bursztyn, olibanum, paczula, labdanum.

#perfumy
  • 4
@why_nott: Akurat trafił się zapach dość trudny do opisania, gdzie nie ma wyraźnie wyeksponowanych jakichś pojedynczych nut, tym bardziej tak łatwych do odróżnienia jak irys czy oud