Wpis z mikrobloga

Dobra jest rozkminka. Szukam autka w gazie. Zmieniam robotę i będę miał 28km w jedną stronę. Obecnie mam 10 i jeżdżę dieslem. W tą czy w tamtą to raczej nie ma sensu przy obecnych cenach ropy xd

Jak sądzicie, czy zakup e39 w gazie, automacie do 25k to dobry pomysł? Brzmi to śmiesznie ale ja musze mieć auto w którym coś mi się podoba. Obecnie jeżdżę citroenem c5 w sedanie, automacie i wygodę sobie chwalę chociaż piękne to auto nie jest.

#motoryzacja #bmw
  • 21
@absoladoo no właśnie o to chodzi. Te auto to serio jest skarbonka? Wiadomo że swoje lata już ma. Ale mialem kiedyś e36 i e46 i jakoś bez napraw się obeszło. Być może miałem farta.
@rocky_b: pomysł świetny, ale:
- na dziennie 50km (zasięgi) jednak zastanowiłbym się nad klekotem
- najnowsze e39 są pełnoletnie, każdy wężyk, uszczelka, układ elektryczny też - musisz brać pod uwagę że cokolwiek może się wysrać niespodziewanie

Poza tym to naprawdę fajne auta. Tyle że kupno czegoś niezamęczonego życiem, niezgnitego i czegoś co nie będzie workiem do wrzucania pieniędzy to już w Polsce cięższy temat
@Atreyu i pytanie czy napewno 25k wystarczy... Nie dość że stare #!$%@? to do tego tak drogie ehhh xd

Klekot wyjdzie drożej niż gaz. 28km później kolejne 28km, to się tak nie dodaje. Automat no i mamy spalanie 8l w c5. Gazu bym liczył z 15l nawet no i spoko się opyla.
@rocky_b: tylko musisz się liczyć z tankowaniem co 3-4 dni. Bardzo lubię gaz, miałem z nim parę aut, jest super szczególnie do kręcenia się po mieście, ale na dystanse wielkość butli robi się problemem

15l, to może spali 540i po mieście przy ciężkiej nodze. W trasie jakieś normalne 528i to myślę że 10-12

Natomiast jeżeli liczysz się z wydawaniem kasy, to brałbym zwyczajnie coś młodszego
@rocky_b:
Starej bety bym nie kupił tylko i wyłącznie z tego samego powodu z jakiego nie założyłbym nigdy do ludzi kompletu dresu adidasa. Chociaż auta fajne (jak dbasz i nie żałujesz kasy na serwis) to reputację mają już doszczętnie zgruzowaną. Na takiego youngtimera, skarbonkę i oczko w głowie wolałbym już MB CL C215.

EDIT:
O Boże, o #!$%@?, zajrzałem na otomoto i zobaczyłem ceny. Ludzi faktycznie już powykręcało w każdą możliwą
MB CL C215


@smk666: to nie są w ogóle te same kategorie cenowe


e39 z racji wieku się sypią, utrzymanie też jest droższe niż do corsy, ale dalej to w kategoriach rozsądku. Jak ktoś lubi ten sport, to może dłubać, można samemu ogarnąć większość spraw a i każdy mechanik zrobi.

W CL'ach masz ABC. Koszt (sensowny) serwisowania tego zawieszenia, przekracza możliwości finansowe kogoś kto szuka auta za 25k. Do tego dochodzi
@rocky_b: Ostatni rok wypustu e39 to 2003r. Jeśli byś kupił takie auto to ono ma w tej chwili 19 lat.
Moim zdaniem na zadbane 19 letnie auto budżet na poziomie 25k cebulionów to trochę mało.
Więcej się narzekać będziesz niżeli się nacieszysz tym autkiem.
Nie mniej e39 jakoś ominęła moda na katowanie jak e36 i e46 ...
to nie są w ogóle te same kategorie cenowe


@Atreyu:
No właśnie wejście na otomoto zweryfikowało ceny sprzed lat, które miałem w głowie. Tak samo też nie zrozumiałem intencji OPa, że chce E39 użytkować jako daily dupowóz (bo w sumie taki wybór z każdej strony neguje cechy, jakie przypisuję dupowozom) a nie pielęgnować jako swój projekt.
@rocky_b: Głupota i to skrajna. Kumpel kupił 2.0 benz w 2015r za 8k. Chodziły wtedy po +/-10k. Wrzucił gaz, jakoś super dużo nie jeździ a obecnie silnik w remoncie i z tego co mówił co chwila coś.

Jako tani dupowoz poszedłbym w Hondę Civic UFO 1.8+lpg. Wyglada w miarę, jeździ dobrze, nie psuje się
@MercedesBenizPolska: czyli generalnie co drugą wymianę oleju trzeba zrobić.
Ile za to płacisz to też są koszta eksploatacyjne o których każdy zapomina.
Za każdym razem komplet uszczelek pod pokrywę zaworów trzeba dać, odtłuścić wyczyścić.
Poświęcić czas.

Ja biorę za to 250zł.
Jak sądzicie, czy zakup e39 w gazie, automacie do 25k to dobry pomysł?


@rocky_b: to jest bardzo dobry pomysł. tylko upewnij się, że automat działa poprawnie i nie prześlizguje. i że silnik pali mało oleju (bo że 0 to zapomnij :P)

E39 to fantastyczne auto, miałem kilka sztuk i nigdy ich nie zapomnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)