Wpis z mikrobloga

@amstaf01: troche bullshit mem, osobiscie znam może ze 2-3 osoby które kumaja scruma. Reszcie się wydaje, że kuma. W Polsce bardzo trudno wprowadzic, bo jak Januszex liczy każdy grosz i miałby niewiedziec co dostanie dokładnie i ile to dokladnie zajmie czasu to zawalu dostanie. W praktyce jak to sprawdzic? Jak na review wasz PO wie co powinien dostać i w praktyce sprawdza, czy wykonaliscie dobrze, i zgodnie z dokumentacja, to
  • Odpowiedz
bawi mnei że raz jebnąłem w meme błąd piszac "ja ci" dwa razy i wszystkie następne już tak to ciągną xD


@Leniek: Na tym polegają memy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@amstaf01: @SzybkieSondy: Oj tak XD Agile manifesto jest spoko, ale scrum to jest taki rak że XD

Nigdy nie zrozumiem jak coś co nigdy nie może zostać zaimplementowane w pełni i tak jak jest napisane w podręczniku, może się reklamować jako "lightweight framework" XDDDDDD
  • Odpowiedz
@amstaf01: ja kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej powiedziałem że nie lubię agile, bo nie lubię, a zapytali ( ͡° ͜ʖ ͡°) dopiwiedzialem się później od laseczki z rekrutacji, że mnie nie przyjęli przez to.

Inna sprawa że ja nie jestem programistą tylko pracuje z SAPem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ja kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej powiedziałem że nie lubię agile, bo nie lubię, a zapytali ( ͡° ͜ʖ ͡°) dopiwiedzialem się później od laseczki z rekrutacji, że mnie nie przyjęli przez to


@odczepciesie2: A żalujesz chociaż że Cię nie przyjęli czy dzięki temu pracujesz teraz w jakiś ludzkich metodykach a hajs i tak się zgadza?
  • Odpowiedz
fajnie fajnie, to jaka metodyka jest lepsza niż scrum? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@EconomicDisruption: Kanban, Lean lub Waterfall w zależności od specyfiki projektu. Scrum nadaje się tylko do projektów w których klient nie wie czego chce i po co to chce ale chce bo to jest modne (czyli w sumie większość projektów, która wypłynęła na fali tego historycznego dodruku dolara i rozdawania kasy na starupy). A
  • Odpowiedz
@amstaf01: waterfall. To podejście gdzie najpierw przez pół roku robi się analizę żeby stwierdzić, czy projekt będzie rentowny, przy czym PO/klienci oczekują zafixowanej oferty z wyceną PRZED wykonaniem analizy? A potem połowę czasu na projekcie poświęca się na boksowanie na linii klient-dostawca lub IT-biznes, czy dana funkcjonalność była w scope czy to CR?
No super metodyka xD Może z perspektywy juniora/mida, który tylko klepie kod i nic innego go nie
  • Odpowiedz
No super metodyka xD Może z perspektywy juniora/mida, który tylko klepie kod i nic innego go nie interesuje.

Waterfall to się nadaje do czegoś, co ma stać przez dziesięciolecia, czyli w IT sprawdzał się jakieś 50 lat temu jak nikt nie myślał o legacy i programiści byli faktycznymi geekami, a nie copy-pasterami ze stackoverflow. Teraz w waterfallu to można co najwyżej domy stawiać, a nie pisać kod.


@EconomicDisruption: Nadal są
  • Odpowiedz
@Urajah:
Pozwolić im się pogrupować samemu. - no lepiej jak devi mi powiedzą kto powinien być w jakim teamie żeby była równowaga czy ja jako przełożony mam sam stworzyć teamy i po prostu oznajmić?

Zmniejsza się scope DoD XD - to zaznaczyłeś złą odpowiedź xDD przecież jak nie dowozisz to wraca do backlogu i PO decyduje czy kończymy, #!$%@? że w 99% przypadków i tak kończysz no bo szkoda wywalić pracę do kosza :D

Do tego koncepty z pokerem - to już nie Scrum, to już Agile i jego praktyki, Scrum nawet nie każe Ci estymować, nie ma o tym żadnej wzmianki. Ale praktyki Agile i pisanie Stories pod np. INVEST no to estymowanko to must have. A co do Pokera to kumaty SM po każdym głosowaniu prowadzi rozmowę i powinien bardziej słuchać uwag seniora niż juniora i tak nakierunkować dalej rozmowe ale to już kwestia czy potrafili
  • Odpowiedz
Well, pracuje ze scrumem od 5+ lat. W tym czasie przeszedłem przez chyba wszystkie fazy w podejściu do tematu, zaliczając też faze bycia gościem z tego mema (po wielu kiepskich próbach udało mi się wprowadzić dośc udaną implementację w jednym zespole i wydawało mi się że już wszystko rozumiem, oczywiście praca z nastepnym zespołem wyprowadziła mnie z tego błędu).

Nikt tak na prawdę nie rozumie Scruma, ale to dlatego ze problemu który Scrum probuje rozwiazać nie da się do końca zrozumieć (i doprowadzić do uniwersalnego rozwiazania).

Scrum jest natomiast jedną z dróg na bazie której można zbudować na prawdę wydajeny zespół. Większość ludzi nigdy w takim zespole nie miało okazji pracować i nie wierzy że to jest w ogóle możliwe, co też nie ułatwia tego dialogu.

Całe
  • Odpowiedz