Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#pokazpsa #psy

Miałem dziś pierwszą próbę sił z kundlem. Stanął na środku pokoju, pała mu nabrzmiała tak mniej więcej 2x tyle co zwykle i zaczał wykonywać ruchy jakby coś posuwał, nie było by to problemem gdyby nie to że zaczął pokazywać zęby i warczeć. Każdy mój ruch powodował większe warczenie, w końcu kłapnął zębami przy mojej ręce. Wtedy zaatakowałem ja, chwyciłem za kark warczącą i szczeżącą na mnie kulę mięcha, zrobiłem to co było najbezpieczniejsze, chwyciłem go za szyje i przydusiłem w powietrzu. Wierzgające się 60kg nie jest najlepszą sztangą. Jeszcze ze dwa razy musiałem powtórzyć całą procedurę. Aż uwolnił z wrażenia feromony z gruczołu odbytniczego i śmierdzi rybą w całym domu teraz xD
2.5 roku i dopiero teraz pokazały mu się takie instynkty, chyba czas kastracji zbliża się nieubłaganie. Ale wyczaił co #!$%@?ł bo teraz przyszedł, cały dygocze i przeprasza. Ogólnie ten pies jest oazą spokoju ale dziś pokazał swoją naturę xD mam nadzieje że się zrozumieliśmy i nie będę musiał powtarzać lekcji. Do psiarzy pytanie czy zrobiłem dobrze czy jednak trzeba było czmychnąć do łazienki i przeczekać?
Pobierz
źródło: comment_1667554143ZOJnbMwzZYmSn9lBd1gkRT.jpg
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kick_Ass: #!$%@?. Psu trzeba pokazać, kto ma większą siłę. A w takim wypadku oczywiście to było jedyne wyjście. Wypotki się naogladali typa na yt co układa psy że schroniska. Ale to #!$%@? dla smutnych ludzi. Popatrz jak wygląda układanie psów w stadzie. Totalna, czysta siła. Nie należy doprowadzić do agresji, ale na pewno nie można pokazać, że może wyładowywać hormony na Tobie. Julkowe wychowanie wśród psów. A no i nie zapomnij
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luk04330: mhm. Czyli jak pies atakuje to daj się wyruchac. Poza tym, nie widziałeś chyba wychowania psów pociągowych oraz psów myśliwskich. Nie okazujesz agresji one też nie, ale jak coś się zacznie dziać, to musisz działać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luk04330: ok,miej te swoje projekcje. Pies od małego z dziećmi bytuje, pozwala sobie wyciągać kości z ryła czy wkładać rekę do miski podczas karmienia, kurła on nawet nie zareagował jak go ugryzł ostatnio pitbull na spacerze, zrobił mu dziurę na kciuk w ryju a on nic ale nie, zagryzie dzieci bo mu przetłumaczyłem siłą że nie rządzi.
@Kick_Ass: @spie_z_tata: nowe, bardzo intesywne zachowanie (opróżnianie gruczołu w takiej sytuacji praktycznie nie występuje u psów - tylko w naprawdę skrajnym stresie), zazwyczaj wskazuje na objawy chorobowe. Tutaj nie #!$%@? się z psem i nie walisz sobie na wykopie, jaki jesteś męski, tylko lecisz do weterynarza i robisz kompleksowe badania.

A nawet jeśli byłby to zdrowy pies, to też są inne rozwiązania, ale podstawowym jest nieeskalować konfliktu. Jeśli się na