Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#pokazpsa #psy

Miałem dziś pierwszą próbę sił z kundlem. Stanął na środku pokoju, pała mu nabrzmiała tak mniej więcej 2x tyle co zwykle i zaczał wykonywać ruchy jakby coś posuwał, nie było by to problemem gdyby nie to że zaczął pokazywać zęby i warczeć. Każdy mój ruch powodował większe warczenie, w końcu kłapnął zębami przy mojej ręce. Wtedy zaatakowałem ja, chwyciłem za kark warczącą i szczeżącą na mnie kulę mięcha, zrobiłem to co było najbezpieczniejsze, chwyciłem go za szyje i przydusiłem w powietrzu. Wierzgające się 60kg nie jest najlepszą sztangą. Jeszcze ze dwa razy musiałem powtórzyć całą procedurę. Aż uwolnił z wrażenia feromony z gruczołu odbytniczego i śmierdzi rybą w całym domu teraz xD
2.5 roku i dopiero teraz pokazały mu się takie instynkty, chyba czas kastracji zbliża się nieubłaganie. Ale wyczaił co #!$%@?ł bo teraz przyszedł, cały dygocze i przeprasza. Ogólnie ten pies jest oazą spokoju ale dziś pokazał swoją naturę xD mam nadzieje że się zrozumieliśmy i nie będę musiał powtarzać lekcji. Do psiarzy pytanie czy zrobiłem dobrze czy jednak trzeba było czmychnąć do łazienki i przeczekać?
Kick_Ass - #pokazpsa #psy 

Miałem dziś pierwszą próbę sił z kundlem. Stanął na środk...

źródło: comment_1667554143ZOJnbMwzZYmSn9lBd1gkRT.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: to jest jedno, ale nie chciałbym zostać zdominowany przez 60kg psa, więc zareagowałbym w sposób, że kładę go na glebę i czekam do uległości. Dalej bym się zastanowił. Na pewno nie dałbym się pogryźć, albo pokazać słabość, bo sumarycznie to zwierzę, które wie co to hierarchia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: ale do veta podjadę tak czy siak ,niby czyści ten gruczoł jak wali kupsko, ale czasem po dywanie dupskiem pojedzie xD nie rzuca, i nie rzucał dotychczas, kłapnął ostrzegawczo zębami w okolicy dłoni. Jakby się rzucił to już bym tu nie pisał raczej xD

Może #!$%@?łem,może nie , może go coś bolało i stąd takie zachowanie. Uczę się na błędach, powalcze z nim jak wróce z roboty. To nie jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luk04330: ale po utytuowanych rodzicach, Rey gladiator i don vinciguera , piękna linia gdzie nie celowano tak w mase , dzisiejsze kanary dobijają do 70-80kg ,nasz ledwo 58 ale za to same mięśnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luk04330: to zależy od książki którą przeczytasz , w latach 90 jak chodziłem na szkolenie z moim tatą i Mastifem Nepaolitańskim to zupełnie inaczej była wiedza przekazywana, wszystko było egzekwowane siłą, pies był używany w pracy w służbie, był świetnym , zrównoważonym kompanem, dziś szkolenie z jakimiś psimi behawiorystami którzy nic kompletnie nie nauczyli psa, całą pracę musiałem robić sam. Na pieska nie wolno krzyczeć bo mu się połamie psychikę xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luk04330: xD czytaj dalej poradniki w internecie _behawiorystów_. Hodowla psów istnieje od set lat. I zawsze człowiek powinien być alfą. To, że sposób ułożenia psa wyewoluowau, to nie znaczy, że nioe jest to hierarchia stadna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luk04330: słuchaj nie twierdze że przemoc to jedyne czym do psa trafisz ale są rasy które wymagają odmiennego podejścia, i słodkie pierdzenie i podkupywanie psa smaczkami nie zdaje w takim przypadku zadania.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: nie, nie ma rasy, z która musisz siła walczyć o dominację xD ale na pewno sporo panów z dużymi psami i jest większą potrzebą pokazania swojej menskości lubi tai twierdzić xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: a psy zaprzęgowe? Tam bez bata nikt nie podchodzi do takiego psa.
A dogi argentyńskie które się eliminuje jeszcze w kojcu gdy przejawiają agresję?
  • Odpowiedz
@luk04330: https://maleiduze.org.pl/poradnik/18-zachowanie-i-trening/2-wilki-i-psy-czyli-dominacja-czy-wspoldzialanie.html - to jest dobry tekst, w którym wskazano, na przykładach, że psy, to nadal zwierze, które trzeba zdominować (czyli narzucić swoją wole, a o sposobie nie wspominajmy, bo widzę, że chciałbyś się dać zagryźć, bo. Cesar Millan lubi być pogryzionym na antenie). Nazywaj sobie to obaleniem tezy. Ale teraz się zastanów, czy pies żyje w niewoli czy nie? Pewne nazwy i definicje pozostaną i mogą być one dzisiaj błędne.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: akurat miałam okazję posiedzieć chwilę na północy i popatrzeć na pracę masherów - batów tan żadnych nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co.do eliminacji agresywnych szczeniąt, to chyba mówimy trochę o czymś innym jednak.

I nie zrozum mnie źle, ogólnie są różne zachowania "dominujące", których się normalnie używa w pracy z psami (kiedy stawiasz granice) i których psy używają między sobą. Natomiast nie chodzi o to,
  • Odpowiedz
@spie_z_tata:
Zacznijmy od tego, że to nie jest prawda:

W grupie psów brak jest trwałych więzi, także rodzinnych, tak samo nie pełnią one ról społecznych.


Psy tworzą trwałe grupy społeczne, w któych różne osobniki mają różne funkcje. Tak samo są tam nianie, są czujki, są obrońcy. Poszczególne psy najczęściej rodzą się z predyspozycjami do danej roli - zupełnie, jak u ludzi. Niektóre są bardziej opiekuńcze, inne czujne czy łatwiej sięgające po
  • Odpowiedz