Wpis z mikrobloga

W jednym z dużych, polskich banków odnotowali, że tylko 17% kredytów z wakajkami zostało nadpłaconych. A reszta kasy? Może została przejedzona, może zainwestowana... Nie wiem, ale się domyślam co się z nią stało.
#nieruchomosci
  • 98
  • Odpowiedz
@sklerwysyny_pl: Tak jest przy normalnych wakacjach kredytowych, przy tych wprowadzonych przez rząd odsetki nie są naliczane. #!$%@? wypowiadasz się w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia.
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: No właśnie to ty nie rozumiesz, jak to działa. Przez 4 miesiące wakacji odsetki nie są liczone, więc wcześniejsza nadpłata nic nie daje. Lepiej to wrzucić w lokatę czy inny instrument i po 4 miesiącach nadpłacić więcej.
  • Odpowiedz
@sklerwysyny_pl:

No kurna, przecież ten niespłacony kapitał wydłuża okres kredytowania, a więc jednocześnie zwiększa końcowo odsetki


I dlatego warto go nadpłacić zaraz po okresie wakacji (który jak słusznie zauważyłeś różnie wypada bo dla każdego kredytu dzień spłaty - i jednocześnie początek naliczania odsetek w danym miesiącu (codzienny) może być inny).
Dlatego ja nadpłatę mam zrobioną 1 grudnia bo rata płacona jest ostatniego grudnia. Gdybym ratę miał mieć 1 grudnia to dzień
  • Odpowiedz
@inko-gnito ja mam kredyt, korzystam z wakacji i nie nadpłaciłem. Z tym, że u mnie rozchodzi się o tak niskie kwoty, że po tych 3 miesiącach moja nadpłata daje oszczędność 200 zł w skali roku na odsetkach. Do statystyk się zaliczam, a nam jeszcze jednych kredyciarzy w takiej samej sytuacji.
  • Odpowiedz
@njay: wystarczy że masz obowiązkowe ubezpieczenie mieszkania które jest obliczane od pozostałej części kapitału i ta czesc zmienna nadal musi być opłacana co miesiąc.

Widzę ze do kur dotarło że odsetek nie będzie wiec dawaj Grażyna długopis podpisujemy xD

Nic się ludzie nie nauczyli po 2008 wiec zero zdziwienia i teraz xD
  • Odpowiedz
@inko-gnito: po co nadpłacać od razu jak można poczekać i zrobić jedną większą nadpłatę? Tym bardziej że niektóre banki pobierają prowizję za nadpłatę lub przygotowanie nowego harmonogramu
  • Odpowiedz
@Xuzoun: Ok, to jest dobry argument.

W ING nie płacisz nic za nadpłatę a harmo generwuje się automatycznie, wiec jak słucham ze za coś takiego liczą to się zastanawiam czy w kasie takiego banku nadal mogę płacić czekiem czy zrealizować weksel xD
  • Odpowiedz
wystarczy że masz obowiązkowe ubezpieczenie mieszkania które jest obliczane od pozostałej części kapitału i ta czesc zmienna nadal musi być opłacana co miesiąc.


@rachuneksumienia: To chyba co najwyżej do czasu wpisu do księgi, albo ubezpieczenie na życie, ale w obecnej chwili raczej mała część kredytobiorców ma takie ubezpieczenie. Teraz wymyślasz przypadki które dotyczą niewielkiej części kredytów. A temat dotyczy odsetek a nie ubezpieczeń.
  • Odpowiedz
@coma24: Kolego to, że mylisz pojęcia nie jest moja wina.

Ty mówisz o dodatkowym ubezpieczeniu zazwyczaj wymaganym przez bank tzw. pomiarowym które obowiązuje do czasu uzyskania wpisu do hipoteki.

Dodatkowo bank zazwyczaj wymaga ubezpieczenia nieruchomości przez cały okres hipoteki od pożaru itd.

Trzecią opcją są dodatkowe ubezpieczenia czy produkty ktore bank oferuje jak np. ubezpieczenie rozszerzone od włamania czy zalania ktore mogą wpływać na obniżenie marży ( ale tez są kalkulowane
  • Odpowiedz
Wiecie czym różni się kobieta od kury?

Ma jeden zwój mózgowy więcej, żeby nie srać tam gdzie je.

Podobnie jest z ludźmi którzy czekają z nadpłatami czekającymi na jakiś najbardziej optymalny moment na nadpłatę xD

Z jednej strony plusik dla nich, że nadpłacają- tym się różnią od kury.

Natomiast xD że dalej nie rozumieją jak działa instrument finansowy który obsługują i ze bardziej opłaca się ta sama kwotę którą wpłacili jednokrotnie np.
  • Odpowiedz
Odsetki w kredycie naliczają się codziennie więc im wcześniej nadpłacony tym lepiej, bo odsetki na kolejny miesiąc liczone są od mniejszego kapitału.


@rachuneksumienia:
W poście wyżej o tym pisałem, podczas ustawowych wakacji odsetki nie są naliczane więc nie ma sensu szybciej nadpłacać.

Dodatkowo bank zazwyczaj wymaga ubezpieczenia nieruchomości przez cały okres hipoteki od pożaru itd.

Trzecią opcją są dodatkowe ubezpieczenia czy produkty ktore bank oferuje jak np. ubezpieczenie rozszerzone od włamania
  • Odpowiedz