Wpis z mikrobloga

W jednym z dużych, polskich banków odnotowali, że tylko 17% kredytów z wakajkami zostało nadpłaconych. A reszta kasy? Może została przejedzona, może zainwestowana... Nie wiem, ale się domyślam co się z nią stało.
#nieruchomosci
  • 98
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Ale coś w tym dziwnego? Po co było wcześniej nadpłacać? @bartez_94: Ja będą jedną z tych osób, które tak zrobią, pewnie znajdzie się jeszcze wiele podobnych, więc uważam podobnie. Ciężko powiedzieć jaka to będzie skala, ale myślę, że raczej zauważalna w statystykach
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Oczywiście żaden wykopek nie pomyśli ze ludzie którzy brali kredyty w „najlepszym” xD momencie, dopiero teraz zaczynaja odbierać mieszkania i pewnie ta kasa poszła na wykończenie, wyposażenie mieszkań itd. No ale hehe jak śmiesznie kredyciarze xD
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Ja np. zamknąłem wcześniejszy kredyt hipoteczny w październiku - na który nie brałem wakacji. Więc też nie jestem wliczony, a nadpłata drugiego hipotecznego jest ustawiona na 1 grudnia. Po co miałbym nadpłacać w tej chwili skoro i tak nie płacę odsetek??? Byłoby to kompletnie pozbawione sensu.
  • Odpowiedz
@bartez_94: Generalnie szeroko pojęte wykształcenie często ma niewiele wspólnego z umiejętnością zarządzania swoimi finansami, czy generalnie życiem jako takim. Jeśli kogoś to nie obchodziło, to nie musi z wakacji korzystać, po prostu nie zyska tych kilku/kilkunatsu tysięcy na darmową nadpłatę. Rozmawiałem z kilkoma osobami i faktycznie część z nich stwierdziła, że "nie chce kombinować" nie podając właściwie żadnych argumentów czemu taką decyzję podejmują. Nie jest to moja sprawa, więc nie
  • Odpowiedz
@pp93: Przecież już tutaj pojawiały się argumenty ze wakacje kredytowe są dla biednych i jak kogoś stać to ich nie bierze xD Dopiero później ktoś wyjaśnił wykopkom ze wzięcie ich i nadpłacenie opłaca się praktycznie każdemu.
  • Odpowiedz
@mrmydlo: Mimo, że użytkownicy wykopu przekonani są o swojej wyższości nad resztą społeczeństwa, to niestety ale duża ich część to stereotypowi zawistni Polacy, z których tak często się śmieją. Jeśli ktoś nie może z czegoś skorzystać, to będzie wmawiał innym, że im to też się nie opłaca lub wyśmiewał ich z tego czy innego powodu. Tylko po to, żeby inni nie mieli lepiej od niego.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: przecież to było do przewidzenia. Po co nadpłacać? Przewalmy na wakacje, nowy tv, cokolwiek.

A teraz stopy znów podniosą i będą płacić X rat z dodatkowymi kosmicznymi odsetkami.

Sami są sobie winni, ha tfu na nich wszystkich.
  • Odpowiedz
przecież to było do przewidzenia. Po co nadpłacać?


@Admast: po co nadpłacać teraz? To przecież nic nie zmieni.

Sami są sobie winni, ha tfu na nich wszystkich.


@Admast: zacznij od siebie może( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Natomiast xD że dalej nie rozumieją jak działa instrument finansowy który obsługują i ze bardziej opłaca się ta sama kwotę którą wpłacili jednokrotnie np. w grudnia wpłacać częściami przez cały rok od razu bo od razu zmniejszają czesc kapitałową na postawie której codziennie są rekalkulowane odsetki.


@rachuneksumienia: Ale panie kolego - mnie odsetki właśnie zaczynają naliczać się od pierwszego grudnia. A przez 4 miesiące z rzędu nie naliczały się. Więc
  • Odpowiedz