Wpis z mikrobloga

@inko-gnito: Ja np. zamknąłem wcześniejszy kredyt hipoteczny w październiku - na który nie brałem wakacji. Więc też nie jestem wliczony, a nadpłata drugiego hipotecznego jest ustawiona na 1 grudnia. Po co miałbym nadpłacać w tej chwili skoro i tak nie płacę odsetek??? Byłoby to kompletnie pozbawione sensu.
@bartez_94: Generalnie szeroko pojęte wykształcenie często ma niewiele wspólnego z umiejętnością zarządzania swoimi finansami, czy generalnie życiem jako takim. Jeśli kogoś to nie obchodziło, to nie musi z wakacji korzystać, po prostu nie zyska tych kilku/kilkunatsu tysięcy na darmową nadpłatę. Rozmawiałem z kilkoma osobami i faktycznie część z nich stwierdziła, że "nie chce kombinować" nie podając właściwie żadnych argumentów czemu taką decyzję podejmują. Nie jest to moja sprawa, więc nie debatowałem
@mrmydlo: Mimo, że użytkownicy wykopu przekonani są o swojej wyższości nad resztą społeczeństwa, to niestety ale duża ich część to stereotypowi zawistni Polacy, z których tak często się śmieją. Jeśli ktoś nie może z czegoś skorzystać, to będzie wmawiał innym, że im to też się nie opłaca lub wyśmiewał ich z tego czy innego powodu. Tylko po to, żeby inni nie mieli lepiej od niego.
@inko-gnito: przecież to było do przewidzenia. Po co nadpłacać? Przewalmy na wakacje, nowy tv, cokolwiek.

A teraz stopy znów podniosą i będą płacić X rat z dodatkowymi kosmicznymi odsetkami.

Sami są sobie winni, ha tfu na nich wszystkich.
@srgs: @bartez_94: @pp93: @mrmydlo: @pp93: @coma24: @Mekeke2: @TheGreenBastard: @inko-gnito:

Wiecie czym różni się kobieta od kury?
Ma jeden zwój mózgowy więcej, żeby nie srać tam gdzie je.

Podobnie jest z ludźmi którzy czekają z nadpłatami czekającymi na jakiś najbardziej optymalny moment na nadpłatę xD

Z jednej strony plusik dla nich, że nadpłacają- tym się różnią od kury.

Natomiast xD że dalej nie rozumieją
Natomiast xD że dalej nie rozumieją jak działa instrument finansowy który obsługują i ze bardziej opłaca się ta sama kwotę którą wpłacili jednokrotnie np. w grudnia wpłacać częściami przez cały rok od razu bo od razu zmniejszają czesc kapitałową na postawie której codziennie są rekalkulowane odsetki.


@rachuneksumienia: Ale panie kolego - mnie odsetki właśnie zaczynają naliczać się od pierwszego grudnia. A przez 4 miesiące z rzędu nie naliczały się. Więc chyba