Wpis z mikrobloga

Moja osobista teoria na podstawie przyswojonej mi wiedzy jest taka, że ewolucja życia (flora i fauna) i inteligentnego życia (ludzie, istoty pozaziemskie, których jeszcze nie znamy) jest czymś, czego możemy nie rozumieć jeszcze na poziomie naszej dzisiejszej dostępnej wiedzy naukowej.
Bo nie wiemy, czy ewolucja może mieć na celu wykreowanie od zera inteligentnego życia jako obserwatorów całego wszechświata, które to życie lub nawet ostatecznie perfekcyjne SI stworzone przez to życie, ma mieć funkcję obserwacji, rozszyfrowania wszystkich zawiłości, piękna i budowy wszechświata. W jednym zdaniu: ewolucja mogła stworzyć (lub tworzy) inteligentne życie, aby obserwowało, podziwiało, piękno, doskonałość i złożoność całego wszechświata. Przykładem może być to np. że życie na poziomie komórkowym korzysta z mechaniki kwantowej (pompa protonowa), z mechaniki, przed którą jeszcze wiele do odkrycia.

#efilizm
#antynatalizm
EmiIka - Moja osobista teoria na podstawie przyswojonej mi wiedzy jest taka, że ewolu...
  • 10
@EmiIka Jest też opcja samozachwytu. W sensie jako żywy, inteligentny gatunek przypisujemy sobie większe znaczenie niż mamy aby czuć się bardziej wyjątkowymi. Uznajemy, że świadomość i inteligencja są najlepszym towarem we wszechświecie. To trochę tak jak ja bym uznał, że mając niebieskie oczy to najlepszy możliwy kolor i że ewolucja to w miała od razu na celu stworzyć kogoś o niebieskich oczach. A ci ludzie co mają brązowe no to sorry, lekko
@EmiIka

Bo nie wiemy, czy ewolucja może mieć na celu wykreowanie od zera inteligentnego życia jako obserwatorów całego wszechświata


"Ewolucja" to procesy przemiany materii i energii pod wpływem bezmózgich siał fizycznych w bez celowym i bezsensownym Wszechświecie. Nawet jeśli żyjemy w symulacji to dla nas i tako nie będzie miała żadnego sensu.
Bo nie wiemy, czy ewolucja może mieć na celu wykreowanie od zera inteligentnego życia jako obserwatorów całego wszechświata

Przykładem może być to np. że życie na poziomie komórkowym korzysta z mechaniki kwantowej (pompa protonowa), z mechaniki, przed którą jeszcze wiele do odkrycia.


@EmiIka: @kopawdupeswiniom: @calinowski: @BarkaMleczna: @czlowiekzcegla: Podstawowy błąd tutaj to założenie, że ewolucja ma jakiś cel. Nie ma. Organizmy gorzej przystosowane giną, a lepiej przystosowane przekazują