Wpis z mikrobloga

Po raz pierwszy w życiu zapisałem się na zabieg medycyny estetycznej. Następnie znalazłem profil tego lekarza, do którego mnie przypisano na IG i widząc jak kasiaste życie wiedzie, ogarnął mnie mega ból tyłka i zastanawiam się czy nie zrezygnować. Szkoda mi kasy na typa, który zwiedza kilkanaście krajów rocznie i wozi się kabrio. Powinienem odwołać wizytę i zaoszczędzić tysiaka akceptując moje niedoskonałości na twarzy?
  • 10
Powinienem odwołać wizytę i zaoszczędzić tysiaka akceptując moje niedoskonałości na twarzy?

@przegrywNL:
Podstawy twojej motywacji są dziwne.
Z jednej strony wybrałeś czuć się jak ofiara, bo lekarz wykonujący zabieg swoim prywatnym życiem wzbudza w tobie zazdrość (czyli jednocześnie sam zdecydowałeś, że lekarz ten w twojej głowie jest twoim oprawcą). Z drugiej strony taki wybór zmusza Cię do pogodzenia się z własnymi niedoskonałościami.
Pytanie, który wybór wymaga większej odwagi i w dłuższej
@CzarnaSylweta: To nie jest przyjęcie roli ofiary tylko pragmatyzm. Po prostu uświadomiłem sobie, że on też ma fizyczne ułomności (zakolak), które nie przeszkadzają mu by wieść luxury lifestyle a u mnie wyleczenie tych kompleksów w wyglądzie i tak niewiele zmieni bo w kwestii standardów życia nie dorównam jemu.