Wpis z mikrobloga

Życzyłbym sobie, żeby marki, które na rynek niemiecki mają lepszą jakość niż dla Polski, miały zakaz wstępu na polski rynek. Na zdjęciu niby zwykła kawa, ale nie, jest to kawa Jacobs (niemieckiego producenta) sprzedawana na rynek niemiecki. Jest ona znacząco lepsza od odpowiednika sprzedawanego w Polsce. Tej polskiej nie kupuję, bo jest po prostu niesmaczna. Taką jak na zdjęciu moja żona dostaje od klientki, której mąż pracuje w Niemczech i jest bardzo dobra. Podobnie jest z wieloma innymi produktami, czekolada Milka, Kinder, chemia do prania, ciuchy itp. Chodzi jednak nie tylko o rynek niemiecki, ale również brytyjski, francuski itp. Znajoma pracowała kiedyś w sortowni jabłek w Holandii, jabłka były dzielona ani te do Europy zachodniej (idealne, beż żadnej plamki) i na te dla Europy centralnej, oczywiście gorsze. Ciekawe w ogóle jak wiele jest obszarów, gdzie otrzymujemy gorszą jakość. Podobno klient z Europy centralnej, jest mniej wymagający, więc otrzymuje gorszą jakość w tej samej cenie XD Trochę mi to przypomina tramwaje tylko dla Niemców i bardzo dziękuję za taką jedność Europy. W ramach UE powinniśmy dążyć do uczciwego i sprawiedliwego partnerstwa, a nie liderowania i wywyższania.

#oswiadczenie #polska #niemcy #europa #gospodarka #ekonomia #ue #uniaeuropejska
pogop - Życzyłbym sobie, żeby marki, które na rynek niemiecki mają lepszą jakość niż ...

źródło: comment_1667478124qVJDO9w6tnt8VEBDVOFKGo.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
Ja na wakacjach byłem zbulwersowany jakością produktów Nivea w Polsce. Nawet opakowania są wykonane z jakiegoś śmieciowego plastiku. Sam produkt to jakaś pomyłka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mezosomy:

Od paru lat już nieaktualne - polskie mają taki sam skład co niemieckie, bez oleju palmowego

Ok, dziękuję za info. Zawsze brałem ten przykład, bo jest najbardziej wymowny. Ciastka maślane bez masła. :)
  • Odpowiedz
@pogop: Potwierdzam. Wystarczy wypad na weekend do Niemiec/Szwajcarii, różnica jest jeszcze bardziej uderzająca, gdy masz te same produkty z Polski ze sobą i można od razu porównać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tigermass:

Jednak pomijając kwestie srodowiskowe to czy taki olej ma jakis wplyw na walory smakowe

Oczywiście, że ma. Dlatego tania kremówka jest z margaryną, a prawilna papieska z masłem.

Cala nagonka na olej palmowy jest glownie przez wycinanie lasow deszczowych pod uprawe palm

To chyba dobrze, nie? Z jednej strony uważamy się za dojrzałych i odpowiedzialnych, a z drugiej pozwalamy na niszczenie ekosystemów po to, żeby kupić chipsy 10gr taniej.
  • Odpowiedz
To chyba dobrze, nie?

@van-der-staas: tak, to bardzo dobrze. Sam staram sie dbać jaj najbardziej tylko moge o srodowisko.

Oczywiście, że ma. Dlatego tania kremówka jest z margaryną, a prawilna papieska z masłem

Ja nigdy nie odczułem różnicy, nie znam tez nikogo, zeby byl zadowolony ze zmiany smaku np chipsow, bo w nich jak narazie zauważyłem najwiecej zmian ze składem
  • Odpowiedz
Holandii, jabłka były dzielona ani te do Europy zachodniej (idealne, beż żadnej plamki) i na te dla Europy centralnej, oczywiście gorsze


@pogop: no z tym to #!$%@? bo to my eksportujemy do holandii a nie oni do nas xD jabłka na zachodzie nie mają praktycznie żadnego smaku bo tak są zbierane, każdy kto tam na zachodzie jadł jabłka i jadł u nas ci to powie... co do reszty to polecam nie
  • Odpowiedz
@pogop: podam przyklad Nesqika: takie błyskawiczne kakao z cukrem. Na Zachodzie jest ciemniejszego klloru i smakuje jak prawdziwe słodkie kakao. Polska wersja jest z wyraznue wyczuwalnymi krysztalami cukru i bardzo jasna. Smak raczej mnuej kakaowy od zachodniego sasiada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: wszyscy wiedzą że tak jest, ale badania JCR tego nie wykazały

https://www.europarl.europa.eu/thinktank/en/document/EPRS_BRI(2019)644192

Ciekawi mnie skład zespołu badawczego, a raczej narodowości jego członków ¯\_(ツ)_/¯

Z drugiej strony rozumiem argument, że czasami firmy mogą wypuszczać ten sam produkt z lekko innym składem w regionie nie z powodu szukania oszczędności, a z chęci dostosowania go do preferencji konsumentów na danym rynku. Myślę, że sensownym konsensusem byłaby prosta do wszczęcia przez np. rzecznika praw
  • Odpowiedz
  • 0
@pogop ale masz Mirku rację z tym jakobsem ma inny smak i znajomi mi ją przywożą z Niemiec a przypadkiem odkryłem to na imprezie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: dzisiaj widziałem na puszce Tigra informacje, że skład produktu różni się w krajach unii europejskiej. Więcej informacji na stronie maspex. Przynajmniej informują o tym na opakowaniu. ;)
  • Odpowiedz