Wpis z mikrobloga

Banki powoli pokazują wyniki finansowe za kwartał, w którym obowiązywały już wakacje kredytowe. I tak:
- Bank Millennium po trzech kwartałach ma (głównie z tytułu wakajków) 1,26 mld zł straty netto.
- bank z żubrem- 543 mln zł straty w 3q
Zaczyna się podnoszenie opłat za usługi bankowe.


#nieruchomosci #banki #gospodarka
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@inko-gnito: Dalej martwcie się o biedne banki. Przed podwyżkami stóp, stopy procentowe 0,1%, oprocentowanie karty kredytowej 4%, obecnie, stopy na poziomie ok 7%, oprocentowanie karty 22%. Citi.
  • Odpowiedz
@kipowrot: dokladnie niech juz je PiS znacjonalizuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na powaznie nigdzie nie pisalem, czy biedne, czy nie, tylko ze nie dziwi mnie ksiegowa strata. Jak Was dziwi to zgloscie do KNF oszustwo, z przyjemnoscia sie za nie wezma jeszcze przed nacjonalizacja.
  • Odpowiedz
@apee
@Zeroskill tak, w 3 i 4 Q 2022 niech będzie strata.
W całym 2022 jest zysk, nie ma c---a.
To jest tylko 33% mniej zysków z czasu gigantycznego wiboru :) w dużym uproszczeniu, ale wzięło wakacje tylko 50% ludzi (nawet nie całe chyba), więc 16% mniej zysków.
Zamiast 48k odsetek spłacę 32k odsetek w 2023.
A gdyby wibor był 0%
  • Odpowiedz
rwa straty, za co xd? jak stopy byly na 0,1 to tez mieli strate? co to za wciskanie ludziom kitu xD, oni pokazują BRAK nadmiarowego zysku, a nie strate XD


@Fiodooor: rachunokowość bankowa to taka trudna rzecz. Zawiązywanie rezerw to fizyka kwantowa.
  • Odpowiedz
@Fiodooor: proste zadanie z rachunku ekonomicznego. Panie, pożycz mi 10k na 3 miesiące, a po 3 miesiącach oddam Ci też 10k.

Ile będziesz stratny?
Ile ja zyskam?

Pomnóż razy 1,500,000. (ilosc ludzi ktorzy skorzystali z wakacji kredytowych)
  • Odpowiedz
Zaczyna się podnoszenie opłat za usługi bankowe.


@inko-gnito: przecież nawet WIBOR rośnie mimo że stopy zostały utrzymane na niezmienionym poziomie. Glapa może sobie stopy zostawić w przyszłym tygodniu znowu na tym samym poziomie a kredyty i tak pójdą w górę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Fiodooor: wiesz ze możesz zobaczyć raport sprawozdawczy z odpowiednimi składnikami rachunku zysków i strat i samemu to zweryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Nigdy mnie nie uczyli o niezrealizowanych stratach które maja być wykazywane sprawozdawczo
  • Odpowiedz