Wpis z mikrobloga

Planuje emigrować do #norwegia w styczniu. Czy wystarczy mi 25k PLN na start na jedną osobę? Gdzie najlepiej szukać pracy? W Polsce nic mnie trzyma, we wrześniu obroniłem inżyniera z #mibm doświadczenia co prawda w pracy nie mam ale i tak do branży średnio mnie ciągnie po tych studiach. W Polsce będę tylko wegetował więc decyzja już podjęta, czekam tylko na koniec umowy w obecnej #pracbaza żeby jak najwięcej pieniędzy na emigracje dłożyć.
#emigracja #norwegia #praca #pytaniedoeksperta
  • 15
@BrakWolnegoLoginu: Jak z jezykiem? Bez doswiadczenia w zawodzie moze byc ciezko znalezc prace w zawodzie, takich cv dostaja duzo. Z kolei w innych branzach jestes jeszcze bardziej na slabej pozycji, bo nie mialbys tez wyksztalcenia. Dodatkowo wiedzieliby, ze z czasem sie zwiniesz. Lepiej popracuj z rok, dwa lata w zawodzie w PL i pocisnij jezyk w miedzyczasie.
Czy wystarczy mi 25k PLN na start na jedną osobę?


@BrakWolnegoLoginu: Wystarczy. Pewnym wyzwaniem moze byc pora roku. Styczen to nie jest najlepszy czas na szukanie pracy - z moich doswiadczen i obserwacji wtedy jest malo nowych ogloszen o prace. Jednak jesli Ciebie to zahartuje, to ze wszystkim sobie dasz rade.
@briskmann: @paw39: a jakie okresy polecacie bardziej?


@BrakWolnegoLoginu: Zacznij teraz szukac pracy na wakacje na przyszly rok (sommerjobb). To moze byc dobry punkt startu. Dobre okresy na szukanie pracy - Q2-Q4. W sezonie zawsze jest duzo roboty, wiec firmy szukaja pracownikow na wiosne. Druga fala jest na jesieni - wtedy masa studentow konczy studia, a firmy juz wiedza jakie beda miec budzety na kolejny rok - i wtedy zatrudniaja.