Wpis z mikrobloga

I zaczął się listopad, czytaj: błoto, deszcz, pizgawica, depresja, niedobory witaminy D, smog, bakterie, wirusy, szarość i ponurość.

I tak co najmniej do marca.

A no i jakby tego było mało to szaleje najwyższa od 30 lat inflacja, drożyzna i notuje się wzrost bezrobocia, a zapomniałbym: w kraju graniczącym z naszym trwa regularna wojna, której konsekwencje rezonują na cały rejon.

Za mało na dojebkę?

Dzisiaj pół internetu żyje nagraniem dziewczyny, która rzuciła się z okna wieżowca przy ulicy Wilczej w Szczecinie. Wieżowca, w którym byłem swego czasu dosyć często.

To tak w ramach refleksji na dzisiejszy dzień. Nie żałujcie zmarłych. Żałujcie żywych.

#depresja #smutek #gownowpis #zalesie #gospodarka #finanse #przegryw #zimno #bloto #deszcz #jesien #zima ##!$%@? ##!$%@?
  • 20
@Kamokamo:

Błoto - w Krowiakach Dolnych owszem, w moim mieście uświadczę co najwyżej kałuż po opadach (a latem skwaru over 9000 stopni Celsiusza, fatalny deal)

Deszcz - w sumie to wywalone, do pracy jeżdżę komunikacją, a cała droga składa się z podróży pociągiem/autobusem/tramwajem w 80%. Niech popada. Tym bardziej, że susza hydrologiczna mocno daje się we znaki, Fakt, lepsza byłaby zima z mrozem i grubym śniegiem z obwitymi roztopami na wiosnę
@Kamokamo Masz depresję, problemy psychiczne to do psychiatry a nie żale. Globalne kryzysy się zdarzały i będą się zdarzać w przyszłości. Nasi przodkowie żyli w warunkach o kilka rzędów wielkości gorszych i jakoś żyli.
@kejmilek Posty z żalami zdarzają się codziennie i będą się zdarzać w przyszłości. Użytkownicy wykopu postowali w warunkach o kilka rzędów gorszych i jakoś przetrwali na Mirko, a niektórzy dorobili się bordo.
@gaceg: Problem z dostępnością kruszca u dealerów i w skupie, znaczy się - możesz dostać ale jak się nie znasz, to nikt nie będzie miał skrupułów aby wcisnąć ci badziew niskiej wartości.

Idę spać, elo! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RdestWolny dzięki, że w ogóle chciało ci się to pisać w sposób konstruktywny, a nie być toksykiem jak niejaki kejmilek.
Włożyłeś w to trochę trudu, a niektóre rady w sumie mają sens i mogą się przydać. Fajnie czasem napisać żale na Mirko i dostać odrobinę życzliwosci. Niestety na codzień tego nie mam.
Wracaj do zdrowia, wypije dziś za ciebie kielonka mireczq ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Zoyav o ile mi wiadomo to cholekalcyferol ma istotne znaczenie w homeostazie, więc dziwi mnie twoja odpowiedź.

Statystycznie dni bez słońca zdarzają się nieporównywalnie częściej w okresie listopad-marzec niż maj-sierpień. Dodaj do tego siedzenie w szkole/pracy/uczelni gdy słońce jest w najlepszej pozycji.
@Kamokamo: Ogólnie trzeba być naprawdę indywiduą z problemami natury #!$%@? termoregulacji, jak ktoś przy 20 stopniach nazywa to upałem to raz, dwa to zgadzam się co powiedziałeś. Listopad to najgorszy bezapelacyjnie miesiąc w roku, który #!$%@? się szarugą, krótkim dniem i beznadzieją. Dlatego uwazam, ze południe Europy na najbardziej cywilizowany klimat do życia, gdzie nasza część przez te obrzydliwe niże z zachodu znad atlantyku jest to prawie nie do życia. Szczególnie