Wpis z mikrobloga

Wynajmuję pokój Białorusince. Poprosiła mnie o lipną umowę, że wynajmuje całe mieszkanie, żeby sporządzić zaproszenie (potrzebne do wizy) dla jakichs innych Białorusinów. To jacyś zamozni ludzie - mają swój salon tatuażu.
Umowa na sam pokój to za mało - z tego co ja rozumiem - bo mowa jest w przepisach o "lokalu mieszkalnym" (chyba że i pokój jest lokalem mieszkalnym? - ale nawet jeśli to musiałbym wpisać większą powierzchnię pokoju, bo 12m2 to raczej za mało na 4 osoby).

Co byście zrobili?

Niby lokatorka w porządku, ale przysługę bym robił tatuażystom a nie jej (a tatuażyści to przeważnie lewaki).
Dając jej taką umowę kładę szyję na pieńku - w razie, gdyby nie chciała się wyprowadzić (co mało prawdopodobne, bo kobieta w porządku, ale jednak możliwe).
Jest taż promil szans, że tatuażyści się zjawią i zechcą zamieszkać (mało prawdopodobne, bo ponoć mają znajomych w Krakowie i są zamozni).
Po co mam pisać lipne umowy i się narażać nic z tego nie mając?

To argumenty przeciw.

Za to jedynie wyświadczenie przysługi - ale nikt z nich mi przysługi nie wyświadczył, więc po co?
Dodam, że Białorusinka starszawa, więc przysługa o której wszyscy myślą nie wchodzi w grę.

#nieruchomosci
#wynajem
#pytanie
#moralnosc

Co byś zrobił?

  • Napisałbym lipną umowę 3.4% (35)
  • Nie napisałbym lipnej umowy 96.6% (981)

Oddanych głosów: 1016

  • 25
@massh: Nie - wcześniej miałem dobrego lokatora Białorusina i jeździłem go zameldować. A ta babka ma ponad 50. Jakby była 30 lat młodsza to jakos byśmy się dogadali.
@7160: wykopki srają, a tak naprawdę nie ma przeszkód. W dodatku Białorusini są zazwyczaj konserwatywni, więc mimo że to właściciele salonu tatuażu, nie będą lewakami.
Przede wszystkim: co ryzykujesz? Nic tak naprawdę.
@7160: to ci znajomi z krakowa nie mogą wypisać im umowy jak są zamożni? #!$%@? kiedyś zamożni to używałeś gdy zarabialo się 10x pensje w miesiąc, teraz zamożni to salon tatuażu i 2x pensja minimalna
To jacyś zamozni ludzie - mają swój salon tatuażu.


@7160: XD pewnie typowi tatuujący artyści bez grosza i tyle, przyjadą do PL i będą chcieli rozkręcić biznes na miejscu z sukcesem albo bez. Będziesz miał przesrane jak się nie zechcą wyprowadzić. Plus najważniejsze dla ciebie pytanie to powinno być czy mają kasę zapłacić i jak chcą płacić w przyszłości.