Wpis z mikrobloga

Mówilo sie parę lat temu że ile metrów tyle tysięcy kosztuje remont. Tylko pytania pojawiają się czy np. meble kuchenne i sprzęty kuchenne wchodzą w kwotę remontu. Według mnie tak.
Ja zacząłem w sierpniu, właśnie kończę, nie robiłem nic sam, ekipa remontowa profesjonalna, cała zabudowa w mieszkaniu od stolarza, materiały w mojej opinii średniej klasy 60mk wszyło 160k. Mieszkanie od stanu deweloperskiego, cena wyliczona włącznie z ostatnią łyżka i szklanką. Z obecnym doświadczeniem i wiedzą z 20k bym z tego urwał pewnie.
@marcelowy16 no to ja Ci mogę powiedzieć, że mieszkanie 50m2 od stanu deweloperskiego do wejścia pod klucz: przeróbki hydrauliczne, elektryczne, gładzie, malowanie ścian,sufitów, płytki w łazience z białym montażem, płytki na 6m2 balkonie, montaż listew dałem 27k (z materiałami). Generalnie wykończenie mieszkania od stanu deweloperskiego do zamieszkania (meble,sprzęt itp)wyszło mi ok 120k. Zaczynałem robotę w styczniu/lutym
Tydzień temu rozpocząłem remont mieszkania ~47m2.


@marcelowy16: zasadnicze pytanie: jakie miasto/miejscowość? Nowa elektryka? to chyba remontujesz kamienicę albo stary dom?
Bazując na Twoim wpisie to taki remont może kosztować od 2k do kilkudziesięciu tysięcy.
@marcelowy16: Robiłem 43 metry zaczałem w 18 czerwca skończyłem 15 września - wszystko samemu jedynie składanie kuchni zapłaciłem (1800zł) za wszystko bez robocinzy wyszło w granicach 60-65k.

W remont wchodziło:
Nowa elektryka
Podłączenie wody, odpływów do nowych pomieszczeń
Generalny remont łazienki
Zrobienie z pokoju kuchni
Zrobienie sypialni

W lazience nowa wylewka + podłogówka, w pokojach i kuchni panele nałożone na stare panele.

Tak w skrócie - agd + meble kuchenne 22k,