Wpis z mikrobloga

Tydzień temu rozpocząłem remont mieszkania ~47m2. Jeśli ktoś jest chętny do zobaczenia ile wyszło za całość w roku 2022/2023, niech plusuje ten wpis. Zawołam gdy skończę wraz ze screenem wydatków.
(Będzie obejmował on kłucie ścian, nową elektrykę, hydraulikę, sufity, podłogi itd. aż po końcowe wykończenie)

#remontujzwykopem #remont
  • 99
  • Odpowiedz
Mówilo sie parę lat temu że ile metrów tyle tysięcy kosztuje remont. Tylko pytania pojawiają się czy np. meble kuchenne i sprzęty kuchenne wchodzą w kwotę remontu. Według mnie tak.
  • Odpowiedz
Ja zacząłem w sierpniu, właśnie kończę, nie robiłem nic sam, ekipa remontowa profesjonalna, cała zabudowa w mieszkaniu od stolarza, materiały w mojej opinii średniej klasy 60mk wszyło 160k. Mieszkanie od stanu deweloperskiego, cena wyliczona włącznie z ostatnią łyżka i szklanką. Z obecnym doświadczeniem i wiedzą z 20k bym z tego urwał pewnie.
  • Odpowiedz
  • 1
@marcelowy16 no to ja Ci mogę powiedzieć, że mieszkanie 50m2 od stanu deweloperskiego do wejścia pod klucz: przeróbki hydrauliczne, elektryczne, gładzie, malowanie ścian,sufitów, płytki w łazience z białym montażem, płytki na 6m2 balkonie, montaż listew dałem 27k (z materiałami). Generalnie wykończenie mieszkania od stanu deweloperskiego do zamieszkania (meble,sprzęt itp)wyszło mi ok 120k. Zaczynałem robotę w styczniu/lutym
  • Odpowiedz
Tydzień temu rozpocząłem remont mieszkania ~47m2.


@marcelowy16: zasadnicze pytanie: jakie miasto/miejscowość? Nowa elektryka? to chyba remontujesz kamienicę albo stary dom?
Bazując na Twoim wpisie to taki remont może kosztować od 2k do kilkudziesięciu tysięcy.
  • Odpowiedz
Oooo. Ja chętnie się dowiem. W przyszłym roku planuje remont i jestem ciekaw, jak ceny poszły do góry i czy mnie stać :D tylko u mnie 58m i Wawa, więc na pewno droższa robocizna
  • Odpowiedz
@Akszlip: Biorę jak na razie firme od sufitów podwieszanych i od kuchni, reszta sam z pomocą mojego taty. Teściu pomógł mi z elektryką bo ja się nie znam, a chce żyć
  • Odpowiedz