Wpis z mikrobloga

Tydzień temu rozpocząłem remont mieszkania ~47m2. Jeśli ktoś jest chętny do zobaczenia ile wyszło za całość w roku 2022/2023, niech plusuje ten wpis. Zawołam gdy skończę wraz ze screenem wydatków.
(Będzie obejmował on kłucie ścian, nową elektrykę, hydraulikę, sufity, podłogi itd. aż po końcowe wykończenie)

#remontujzwykopem #remont
  • 99
  • Odpowiedz
@wieesieek: A kiedy robiłeś? Bo jak patrzyliśmy rok później na ceny materiałów to praktycznie wszystko było kilkanaście jak nie 30% więcej. Ile dokładnie wyszło niestety nikt nie policzył. Ale cała zabudowa kuchenna kosztowała bodajże 12k wiec jakieś grosze patrząc na ceny rynkowe teraz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
U mnie wyszło 150k za mieszkanie 80m2, nowa elektryka, hydraulika, podwieszane sufity + wełna, łazienka i kuchnia od zera, nowe podłogi w całym mieszkaniu, plytki na dwóch balkonach i nowe balustrady + trochę nowych mebli.
  • Odpowiedz
@marcelowy16: różowa robiła remont mieszkania 60m2 za samą robocizne wyszło 20tys (sufity podwieszane, burzenie jednej sciany, przemieszczenie elektryki i hydrauliki)
a licząc całość (robocizna, meble na miarę, płytki itd) jeszcze nie wiem dokładnie ale na pewno ponad 100k
  • Odpowiedz
Zacząłem w czerwcu remont generalny 42m2 w Polsce B. Z fachowców to tylko korzystałem z hydraulika i jego kolegi spawacza, wystawili zaworki przy grzejnikach, zaslepili jedną rurę i przespawali kolanko i rurę grzewczą, która wcześniej po prostu sterczala na środku korytarza(blok z lat 70) schowali w nową ścianę w łazience- 3tyś za 8 godzin ich roboty z materiałami...
Znajomy elektryk załatwił po dobrej cenie przewody, wytłumaczył jak mają iść a resztę robiłem z dziadkiem mojej żony, ze trzy razy musieliśmy nanosic poprawki. Później tylko przyszedł człowiek z elektrowni, wyniesli skrzynke na klatkę i podlaczyli bezpieczniki- 1500zl za pare godzin roboty.
Z usług fachowców korzystałem jeszcze tylko raz, przy montażu nowych drzwi wejściowych, chciałem z trochę lepszym tlumieniem-3600...
Pognalem dziadka mojej żony bo robił na #!$%@? i w tygodniu po pracy działam sam a sobotami pomaga partner mojej matki. W czerwcu nie wiedziałem czym różni się szpachlowanie od tynkowania...
Koszty?
Ze sprzetami ze sredniej półki( piekarnik parowy, pralka suszarka, indukcja na siłę) kuchnia z ikea, meblami typu dobry narożnik do spania czy szafa pax z ikei wyjdzie za całość ponad 80tyś.
  • Odpowiedz
@marcelowy16: Właśnie kończę remont generalny mieszkania w Katowicach 36m^2, który obejmował wymianę elektryki, wody, gazu, równanie ścian, wymianę podłóg i wyburzenie 3 ścian, czyli generalnie wszystko. Za samą łazienkę która była robiona przez ekipę 6,5m^2 zapłaciłem 20k z materiałem bez wyposażenia. Finalnie sama łazienka kosztowała około 24k. Woda koszt 500zl + prąd około 5k, robiłem sam. Gaz materiał + piecyk 3,5k. Za posadzkę w kuchni z nową lodówka, piecem i
  • Odpowiedz
  • 3
@kawaczynie powiatowe do 60k, Meble kuchenne, do łazienki i do garderoby stolarz. Narożnik, łóżko, stół, krzesła, szafy do sypialni w sklepie. Brakuje mi wyposażenia w drugim pokoju więc cena jeszcze wzrośnie.
Jeśli chodzi o to czemu nic tam nie zrobiłem sam, odpowiadam, że mi się to nie opłacało
  • Odpowiedz
  • 3
@marcelowy16 remont kuchni i łazienki 3 pokoi wyszło 36tys 48m2 wszystkie materiały najwyższej klasy :) z Promki albo z olx pozostałości z innych budów od znajomych łazienka zrobiona cała pod klucz kuchnia bez mebli.
  • Odpowiedz
@marcelowy16: Proszę mnie tu zapisać.
Szkoda tylko że nie nauczę sie na Twoich ewentualnych błędach, bo niebawem muszę też zacząć swój xD ale fajnie będzie porównać wyniki ( ͟ʖ)
  • Odpowiedz