Wpis z mikrobloga

Jedno z dzieci pojechało na wycieczkę do #wielkabrytania, telefon w #nju na abonament i nastraszyłem małego różowego paska, że tam strasznie drogo wychodzi #roaming, a #internet to już kosmos. No i się okazuje, że jej koleżanki ślą zdjęcia, a ja nie widzę za bardzo opcji po 30 września 2022, by tego mogły używać w normalnych cenach.

Więc jak to jest - rozmowy i smsy są we w miarę normalnych cenach, a transmisja danych - dalej 2 gr za 100kB, czy też 30 zł za 1MB?
  • 8
Nie wiem jak w NJU ale cos mi tam mignelo w ostatnich miesiacach w tych regulaminach w PDFach, ktorejs z wiekszych polskich sieci ze 2GB sa w cenie startera za 5 zl. Roamingu. UE i UK tez. Takze jesli na pre-paidach tak jest to nie sa tez takie olbrzymie opaty za siec zagranica w abonamencie. Max. 100 zlotych wiecej przyjdzie jesli same zdjecia bedzie wysylac. Ale jesli bym tam byl dluzej niz
@Poludnik20: dzięki. Chciałem po prostu, by się na chwilę odkleiła od telefonu, zresztą taki był przekaz nauczycieli - że mieszkając u rodzin też nie będą mieć Internetu "bo były dziwne przypadki", ale niestety rodzice stanęli na wysokości zadania i pokupowali pakiety i przekonali dzieci, że można dalej tak jak w Polsce, a ja miałem nadzieję, że przez te kilkanaście dni ta komunikacja ustanie, będzie okazjonalna przy jakimś darmowym wifi.

Przejrzałem regulaminy,
@new_micra: moim zdaniem najprostsza bezpieczna opcja w takiej sytuacji to - kupic starter jeszcze w Polsce, doladowac ile uwaza sie za stosowne, a gdy zabraknie to doladowac z konta bankowego przez internet. Albo swiadomie nie doladowac. Starter na siebie, wiec dostep do profilu gdzie bedzie biezace zuzycie (mniej wiecej bo czasem odswieza sie raz na godzine). W niektory sieciach jest niestety kazdorazowo wymagane podanie hasla jednorazowego ktore wysylane jest na komorke,
@Poludnik20, @Rad-X: moim zamysłem było bardziej, by się chwilowo odcięła od telefonu i miałem nadzieję, że tak się stanie i z innymi dziećmi, ale jak widać moje nadzieje były płonne. Ona nie wysyła non-stop zdjęć to inne dzieci wysyłają, więc to jak krew w piach.

Co do Lyca Mobile - wiem, kupowałem najstarszej córce gdy była tam kilka lat temu jeszcze jako nastolatka, ale wtedy roaming był koszmarnie drogi nawet
@new_micra: musisz byc Gosciem na poziomie ze wysylasz dzieci do UK w celach po czesci pewnie edukacyjnych a jednoczesnie rezolutnie rozwazasz koszty. Dobrze robisz a przynajmniej piszesz. No gratuluje. Serio.