Wpis z mikrobloga

Poniedziałek wieczór i humor gitówa, dlatego pokażę wam ładny projekt ogrodu i poodpisuje na wasze komentarze i pytania o wasze ogrody i rośliny, zajadając swoją zupke z dyni z orzechami :3

Ten ogród powstanie w Poznaniu, przy nowoczesnym domku z ceglaną elewacją. Będzie tam sporo różnych drzew, przeze wszystkim rodzime gatunki (jarząby, brzozy, jodły, jabłoń, wierzba), a główną wytyczną było stworzyć taki klimatyczny, tajemniczy ogród. Stąd na rabatach płożące jeżyny i okrywowe róże, pachnące zioła i małe łąki. Klimatu nadaje też ciekawa nawierzchnia z łupka granitowego - polecam jako alternatywę dla bruku

Moja stronka internetowa: https://www.dariakostaniak.com/

#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #budujzwykopem #ama #chwalesie #poznan
kjut_dziewczynka - Poniedziałek wieczór i humor gitówa, dlatego pokażę wam ładny proj...

źródło: comment_1667235313BWXWHCrO0ZJb0XTRdNh9yk.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@xqwzyts boję się tego, że te firmowe domeny będą kiepsko działać (współpracowałam kiedyś z firmami które miały takie maile i maile nie dochodziły...). Doszłam też do wniosku że to jak mój adres email wygląda niczego nie zmienia, ludzie piszą do mnie z dziwniejszych adresów
  • Odpowiedz
@rafal-heros podjazd z mączki według mnie świetnie się wkomponowuje w otoczenie :3
Co do roślin to w takim sosnowym lesie świetnie się sprawdzają właśnie jałowce, paprocie, jeśli jest też sucho to wrzosy, różaneczniki, borówki, poziomki, na pewno sprawdzi się też śmiałek darniowy, trzcinnik, dąbrówka, barwinek
  • Odpowiedz
Może wykopowy ekspert od przepisów budowlanych @gobi12 wie - pytanie brzmi czy można za nieprzekraczalną linią zabudowy dać wkopywany basen?


@olo1917: Jeżeli ta obowiązująca linia zabudowy wynika z mpzp to w mpzp jest jej definicja i tam jest jasno określone czego dotyczy w przypadku danego planu.
  • Odpowiedz
@olo1917: Linia zabudowy wydana w WZ dotyczy tylko inwestycji (obiektów) określonej w tej decyzji. Jeżeli przedmiotem tej decyzji był też basen to linia zabudowy jest do przestrzegania.

Ale z tego co kojarzę to na basen do jakiejś powierzchni nie trzeba PnB, ale szczerze mówiąc nie zgłębiałem tego nigdy.
  • Odpowiedz