Wpis z mikrobloga

Poniedziałek wieczór i humor gitówa, dlatego pokażę wam ładny projekt ogrodu i poodpisuje na wasze komentarze i pytania o wasze ogrody i rośliny, zajadając swoją zupke z dyni z orzechami :3

Ten ogród powstanie w Poznaniu, przy nowoczesnym domku z ceglaną elewacją. Będzie tam sporo różnych drzew, przeze wszystkim rodzime gatunki (jarząby, brzozy, jodły, jabłoń, wierzba), a główną wytyczną było stworzyć taki klimatyczny, tajemniczy ogród. Stąd na rabatach płożące jeżyny i okrywowe róże, pachnące zioła i małe łąki. Klimatu nadaje też ciekawa nawierzchnia z łupka granitowego - polecam jako alternatywę dla bruku

Moja stronka internetowa: https://www.dariakostaniak.com/

#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #budujzwykopem #ama #chwalesie #poznan
Pobierz kjut_dziewczynka - Poniedziałek wieczór i humor gitówa, dlatego pokażę wam ładny proj...
źródło: comment_1667235313BWXWHCrO0ZJb0XTRdNh9yk.jpg
  • 103
@xqwzyts boję się tego, że te firmowe domeny będą kiepsko działać (współpracowałam kiedyś z firmami które miały takie maile i maile nie dochodziły...). Doszłam też do wniosku że to jak mój adres email wygląda niczego nie zmienia, ludzie piszą do mnie z dziwniejszych adresów
@rafal-heros podjazd z mączki według mnie świetnie się wkomponowuje w otoczenie :3
Co do roślin to w takim sosnowym lesie świetnie się sprawdzają właśnie jałowce, paprocie, jeśli jest też sucho to wrzosy, różaneczniki, borówki, poziomki, na pewno sprawdzi się też śmiałek darniowy, trzcinnik, dąbrówka, barwinek
Może wykopowy ekspert od przepisów budowlanych @gobi12 wie - pytanie brzmi czy można za nieprzekraczalną linią zabudowy dać wkopywany basen?


@olo1917: Jeżeli ta obowiązująca linia zabudowy wynika z mpzp to w mpzp jest jej definicja i tam jest jasno określone czego dotyczy w przypadku danego planu.
@olo1917: Linia zabudowy wydana w WZ dotyczy tylko inwestycji (obiektów) określonej w tej decyzji. Jeżeli przedmiotem tej decyzji był też basen to linia zabudowy jest do przestrzegania.

Ale z tego co kojarzę to na basen do jakiejś powierzchni nie trzeba PnB, ale szczerze mówiąc nie zgłębiałem tego nigdy.