Wpis z mikrobloga

@pastibox: flip na pierwotnym czyli szuje wpłacajace zaliczkę 10% i sprzedające cesję - tych mi nigdy nie będzie żal - potem cały pion wykupiony bo pan flyper wszystko zarezerwował ciekawe komu teraz to sprzeda - niech giną a za ten proceder się powinien ktoś wziąźć bo ci ludzie nie mieli ani kasy aniz dolnoaci na kupienie tych mieszkań jedynie korzystali na hehe wszystko rośnie i kredyt 0% to na pewno
  • Odpowiedz
@pastibox: przecież mamy inflację... a nieruchomości chronią przed inflacją, więc po co chcą się ewakuować z czegoś co zapewni im ochronę ich oszczędności? ;P minął rok od pierwszej podwyżki i już portki pełne, a jeszcze na wiosnę Narkun mówił "no mieszkania nie stanieją - nie ma szans, ceny się ustabilizują". a deweloperzy po ustabilizowanych cenach nie sprzedają i nic nie wskazuje, żeby ktokolwiek chciał po takich cenach. ciekawe jakie będą
  • Odpowiedz
@emeig: powiem Ci coś co może nie pasować Twojej układance: teraz rząd wprowadził wakacje kredytowe do końca przyszłego roku, ale jak się to skończy to problem wróci i zacznie się pojawiać coraz więcej ofert rynku wtórnego, a jeżeli będzie ktoś chciał/musiał szybko sprzedać to będzie schodził z ceny ps- rzeczywiście obniżek cen na rynku pierwotnym raczej nie będzie, ale inflacja zjada 20% tej wartości rocznie wiec realnie wartość spada
  • Odpowiedz
@Niebieski40: no i co że wprowadził? Fliperzy nie wytrzymają. Kto kupił dla siebie będzie spłacał. Reszta nie wiem co wymyśli jak jeszcze nie ma urządzonego i przygotowanego pod wynajem.
  • Odpowiedz
@emeig: ale sam w sobie wynajem będzie kwitł, bo właściciele wszelkie nowe daniny przerzucają na najemców (koszt najmu mieszkania wzrósł w dużych miastach więcej niż inflacja, a samych mieszkań do wynajmu brakuje na rynku)
  • Odpowiedz
@Niebieski40: będzie kwitł - ale pewnie do czasu. Kto teraz nie wynajął będzie obniżał ceny, więc Ci którzy płacą dużo będą przenosić się do tych tańszych mieszkań widząc lepszą ofertę i cały rynek spadnie w dół.
  • Odpowiedz
@pastibox: flip na pierwotnym czyli szuje wpłacajace zaliczkę 10% i sprzedające cesję - tych mi nigdy nie będzie żal - potem cały pion wykupiony bo pan flyper wszystko zarezerwował ciekawe komu teraz to sprzeda - niech giną a za ten proceder się powinien ktoś wziąźć bo ci ludzie nie mieli ani kasy aniz dolnoaci na kupienie tych mieszkań jedynie korzystali na hehe wszystko rośnie i kredyt 0% to na pewno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@krzych0: przecież to tak nie działa, na pierwotnym nie ma czegoś takiego jak umowa przedwstępna. Jest umowa deweloperska i wpłacasz zgodnie z postępem budowy. Oczywiście można na tym zarobić, bo to nic innego jak kredytowanie inwestycji swoim kapitałem. Jeśli kupisz mieszkanie za hipotetycznie 12k z datą oddania za dwa lata, to wielce prawdopodobne, że jak je skończą to sprzedaż je za 14. Ale po pierwsze musisz wpłacić ostatecznie 100% (chyba,
  • Odpowiedz
@krzych0: przecież to tak nie działa, na pierwotnym nie ma czegoś takiego jak umowa przedwstępna. Jest umowa deweloperska i wpłacasz zgodnie z postępem budowy. Oczywiście można na tym zarobić, bo to nic innego jak kredytowanie inwestycji swoim kapitałem. Jeśli kupisz mieszkanie za hipotetycznie 12k z datą oddania za dwa lata, to wielce prawdopodobne, że jak je skończą to sprzedaż je za 14. Ale po pierwsze musisz wpłacić ostatecznie 100% (chyba,
  • Odpowiedz