Wpis z mikrobloga

No i koniec zestawu B! Poniżej recenzje zapachu B7 #perfumywciemno
Podsumowanie opublikuję trochę później.

@maiakicklighter
Opis: Podobne do montale honey aoud ale lzejszy w porownaniu z odlewka, ktora kiedys miałem. Nuty - miod, lekki oud i paczula.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: lata 2010

@plastkik
Opis: Na początku czuję słodkość przyprawowo-korzenną, byłem przekonany że to YSL la nuit del homme, bo skojarzyło mi się z jakimś słodkim ciastem korzennym. Zdecydowanie za słodki. Wydaje mi się że czuje cynamon tu (ale to takie zgadywanie). Jednak jak początek zszedł, to czuje ostry, przyprawowy drewniany zapach, trochę jakby wędzone drewno, wiec to nie YSL la nuit, kompozycja dobra ale nie lubię z powodu tej początkowej słodkości. Na końcu czuję wanilię. Mógłbym się nim psiknąć raz do roku podczas odpakowywania prezentów pod choinką. Zimowy zapach.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010+

@walk_man
Opis: Nuty: ambra, oud, przyprawy. Przypomina mi Orientica Sublime Oudh, ale w lepszym wydaniu, ambra dużo gładsza.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): ex aequo 6 na 7 (1/2 zł/ml)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): ex aequo 1 na 7 (8/10 bardzo mi się podoba, fajna ambra, ładna kompozycja)
Dekada premiery zapachu: 1981-1990

@eliksir_z_mango
Opis: Słodki przyjemniaczek. Wanilia, paczula na drzewnej bazie. Gdzieś w tle czai się coś kadzidlanego… Like it!
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

@Sosabowski
Opis: Zapach w stylu Uomo Salvatore Ferragamo. Jest przede wszystkim mocno! Mamy tu do czynienia ze słodkim mocarzem w smolistym wydaniu. Jest ciężko i przytłaczająco. Sam Salvatore używamr tylko do płaszcza w bardzo chłodne dni i nie wyobrażam sobie siedzieć w nim w pomieszczeniu w lato. Bogate parametry. Sam zapach jednak ani nie płaski ani nie rozwijający się bogato. Wszystko skomponowane by podobać się jak największej rzeszy użytkowników. Totalny mainstream. Ulep w bardzo nowoczesnym stylu i na czasie 2016 lub później. Nuty: drzewo sandałowe, nuty słodkie, tonka, kardamon, kwiat pomarańczy, pieprz, bergamotka, kawa.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu:(brak typu)

@testowy_test
Opis: To prawdopodobnie Armaf Niche Oud. Czuć tu syropowaty ale nie ulepowy charakter agaru i oudu. Czuję też czekoladę i karmel.
Co to za zapach? Armaf Niche Oud
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: 2019+

@AlbertoMohitas
Opis: Albo mój nos jest tak prosty, że nie odróżnia podobnych zapachów, albo w obu edycjach #perfumywciemno prowadzonych przez @goleiro oraz @Derrin znalazły się te same perfumy, to by dopiero była ciekawa koincydencja! Pozycja B7 jest bardzo podobna do kompozycji nr 4 u Derrina. Podejrzewam, że po prostu kompozycje ambrowe są do siebie bardzo podobne. W każdym razie wracając do omawianych perfum: kompozycja bursztynowa (ambrowa), oczywiście jak to w takich kompozycjach bywa, wspomagana jest akordami wanilii. Czuć też alkoholowy charakter kompozycji, na myśli mam jednak to, że zapach jest „boozy” a nie, że dostajemy w twarz spirytusowym wyziewem. Charakter zapachu dobrze oddają też określenia takie jak „głęboki” czy „balsamiczny”. Kompozycja uniseksowa, słodka, choć nie przesłodzona, lekko przyprawowa, odpowiednia na zimniejsze dni.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7 (ok. 400 zł)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7 (8/10)
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@KjatanSveisson
Opis: Nuty: skóra, paczula, tonka? Lekka wanilia? Taki luzny styl Zadig & Voltaire Just Rock! pour Lui jednak po otwarciu zmienia się drametralnie. Coś mniej znanego wiec pomiędzy mainstreamem a niszą. Średnia półka cenowa. NO NAJLEPSZY DZISIAJ!
Co to za zapach? Zadig & Voltaire Just Rock! pour Lui
Mainstream/nisza: Pomiędzy mainstreamem a niszą
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2012-2019

@Szymek7257
Opis: slodko To napewno przez chwilę jakaś wiśnia, później karmel jakby ale ciężko wyodrębnić jakies nuty, napewno nie mój klimat dlatego ciężko coś powiedziec
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Designer
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Slejpnir
Opis:Nuty: słodkie, toffi, owoce, róża, oud,
Co to za zapach? jakiś arab :)
Mainstream/nisza: arab
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): ex aequo 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

@Jad-Kielbasiany
Opis: Męski. Zapach jesienno-zimowy. Wydaje mi się, że wąchałem coś podobnego. Przypomina trochę Ysl M7 Oud jeśli dobrze pamiętam. Słodki ale nie ulep. Nuty korzenne, drzewne. Wydaje mi się, że agar ale nie celuje w zapachy tego typu. Obstawiam raczej zapach mainstream. Nie przepadam za tym typem zapachów ale mógłbym użyć z 2-3 raz na rok. Cenowo bym strzelał w ok. 3 /ml.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@czasem_ruda
Opis: Nisza. Ale nie mam totalnie bladego pojęcia co to i z czym mi się kojarzy :D Coś z arabów może? Układa się całkiem ładnie chociaż jest raczej męski ;) Jakieś zioła, może okolice lawendy czy tymianku.. trochę drewna, cynamonu? Może oud? Może kardamon z wanilią? Wydaje mi się, że znam ten zapach...
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2015-2020

@Pekiel
Opis: drzewny, OUD, mech kojarzy mi się z afananem supremacy not only intesne, oudów parę wąchałem ale ten najbliżej przez nutę mchu
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – B7


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: ok. 250 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 8,1/10 parfumo, 4,42/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: 2011-2020 (2016)
Nuty: Cynamon , gałka muszkatołowa / bursztyn, rum / balsam peruwiański, drzewo sandałowe

#perfumy
  • 12
@Irciu: Mam go do odlania (albo cały flakon na sprzedaż), jeśli będziesz chciał sprawdzić. Ale to najwcześniej za 3 tygodnie, bo musiałbym zrobić listę co tam mam jeszcze innego.
@goleiro: No to bez problemu ci odleję. Tylko jeśli chciałbyś zobaczyć co mam jeszcze (a trochę tego mam - m.in.co najmniej 50 dekanatów do wydania), to będziesz musiał poczekać.