Wpis z mikrobloga

Kupilem laptopa do firmy. Uruchamiam go i pojawia sie strona logowania za pomocą konta Microsoft. Ten laptop ma być używany przez kilku pracowników, którzy mają go brać na różne sytuacje. Nie jestem kreatywny w wymyślaniu nazw, keepass już spuchnięty, a jak wymuszą 2FA to już calkiem sie sprawa skomplikuje. Pracownicy korzystają z przegladarki i drive od Synology. Instaluje Kubuntu LTS bo to już mnie przerosło.

#linux #windows #komputery #systemyoperacyjne
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@nameisnull:

Ten laptop ma być używany przez kilku pracowników, którzy mają go brać na różne sytuacje.


A później przez telefon będziesz tłumaczył gościowi na spotkaniu co zrobić gdy po podłączeniu projektora obraz jest do góry nogami, albo dlaczego program exe z pendrive się nie uruchamia. Lub dlaczego prezentacja w PowerPoint wygląda inaczej niż gdy robił ją w domu.
Zastanów się jak ten laptop będzie używany - czy na pewno będzie to
@nameisnull nie mówię o zatrudnieniu przecież, ogarniętą firmę wynajmiesz na kilka godzin za kilkaset, może kilka tysięcy w zależności co od niego będziesz chciał.
@BoKoR: mobilny terminal do obslugi programu magazynowego uruchamianego w przegladarce. Wydruki i inne dokumenty sa w NAS.

Te przypadki co podales to znam. Co do plikow exe to akurat dobrze, że pracownik nie może uruchomić. W wiekszosci firm jakie znam już działają na LibreOffice bo obejście tanimi kluczami to nie rozwiązanie
@nameisnull jakbyś jednak chciał to kiedyś ogarniać samodzielnie na Windowsie - Azure AD jest całkiem proste - stawiasz konto organizacji, tworzysz użytkowników centralnie, dołączasz do domeny komputer, pracownicy logują się własnym kontem do dowolnego komputera przyłączonego do domeny. Ty masz w panelu historie logowania i możliwość wyłączenia konta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nameisnull:

W wiekszosci firm jakie znam już działają na LibreOffice

Januszexy to nie firmy, a w normalnych cały czas MSO wiedzie prym.
@Koliat:

Azure AD jest całkiem proste - stawiasz konto organizacji, tworzysz użytkowników centralnie,

Odważnie tak ładować się w "darmową" chmurę, jeszcze w firmie.
Znaczy niby wiadomo, że tak 99% firm to jakieś proste usługi i tam poufnych danych poza "hasłem iwonki do comarcha" to nie ma, ale jednak
@tellet dlaczego nie? Akurat aad ma jeden z najlepszych uptimeow ze wszystkich usług a daje jednak jakąkolwiek profesjonalizację. Z powodzeniem uruchomiłem kilka lat temu np w jednej restauracji dla trzech osób i są zadowoleni, a w razie czego można prześledzić kto gdzie się logował. To raz odpalone z grubsza jest bezobsługowe