Wpis z mikrobloga

#pocztapolska dziwi się, że ludzie coraz częściej wybierają innych przewoźników np. #inpost, ale czego się spodziewać, zamówiłem pewną rzecz (dość ważną) więc wybrałem #amazon, który oferował dostarczenie w sobotę do 20:00.

Zbliża się godzina 17, dostaję powiadomienie w appce, że kurier z poczty był, ale napotkał pewną trudność (nie było nikogo w domu) więc nie dostarczył zamówienia, następna próba w poniedziałek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście w sobotę nie ruszaliśmy się z domu nawet na minutę w oczekiwaniu na kuriera


I tak to wygląda w tym kraju ʕʔ

#zalesie
  • 27
@Rain_: To nie jest informacja, że "nikogo nie zastał w domu" tylko, że miał nieudaną próbę doręczenia. Prawdopodobnie nawet go u ciebie nie było, a już dorobiłeś całą ideologie o lenistwie, czekaniu, niezastaniu nikogo w domu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@haosek: a co to za różnica? Miał być jak dupa jest od srania a nawet się nie pofatygował, wynik ten sam a ty dopowiadasz wytłumaczenia dla niewykonania usługi ¯\_(ツ)_/¯

@Rain_: Taka różnica, że ten status oznacza, że nieudało mu się doręczyć z innych przyczyn - mógł mu się samochód zepsuć, mógł wjechać do rowu, może nieprawidłowy adres na przesyłce i próbują ustalić poprawny, a Ty stwierdziłeś, że kurier z poczty był, ale napotkał pewną trudność (nie było nikogo w domu) więc nie dostarczył zamówienia - więc dlatego pytałem skąd masz taką informację. W takim wypadku czemu nie został awizo i
@Rain_: A weź, ostatnio dałam im szansę. Pocztex, odbiór w Żabce. I co? Na ich stronie napisane jest, że przesyłka jest w Żabce. W Żabce twierdzą, że jej nie mają i ogólnie to powinnam dostać SMSem kod odbioru. Po kilku dniach ten kod przyszedł i przesyłka też była, ale nabijają sobie statystyki, że dostawa zajęła 2 dni, jak ja czekałam 5 dni... Oczywiście w międzyczasie napisałam maila do obsługi z pytaniem
@Rain_:
Ogólnie rzecz biorąc jeżeli to była sam Express 24 i nadany po 17:00 to PP nie miała obowiązku na 100% doręczyć go w sobotę (godzina graniczna nadania to 17:00).
Chociaż rozkminka teraz taka czy była dodatkowa usługa (doręczenie w sobotę) i czy obowiązuje ono przy nadaniu po minięciu godziny granicznej.

Tak czy siak, jeżeli obiecał ci Amazon doręczenie w sobotę, to waliłbym do nich reklamację jeżeli poniosłeś dodatkowe koszta.

PS:
@Rain_:
Dostawa standardowa czy priorytetowa? Ta druga ma gwarantowany termin doręczenia, Amazon nadaje wtedy z dodatkową usługą doręczenie we wskazanym dniu. Info czy przesyłka ma wykupioną usługę doręczenia we wskazanym dniu, będzie w emonitoringu.

A co do statusów to:
Awizo - zatrzymuje bieg czasu na doręczenie przesyłki
Awizo do ponownego doręczenia - zatrzymuje bieg czasu na doręczenie przesyłki
Nieudane doręczenie - nie zatrzymuje upływu czasu na doręczenie przesyłki.

@haosek:
Amazon
@Rain_: Pokaż screena paczki ze emonitoringu poczty. Będzie świadczenie "dostawa w sobotę" lub "doręczenie we wskazanym dniu" to dupy dał przewoźnik, nie będzie to pretensje do Amazona.
@Rain_ ciekawe kto miał by w sobotę te paczkę dostarczyć fejkowa usługa PP. Zresztą Amazon z impostem też nie lepszy, miałem paczkę do paczkomatu z dostawą w sobotę a i tak przeleżało weekend w punkcie. Amazon odpisze ci tylko sorry mamy to w dupie, doczytaj regulamin.