Wpis z mikrobloga

@teryuu: wosk ClimbOn albo polskie Varapo. Cena wysoka, ale starczy Ci na długie miesiące.
Prewencyjnie odciski należy ścierać, wycinać i tapować w momencie kiedy widzisz, że podejście może skończyć się urwaniem skóry.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mcnight95: @shdw: ok dzięki za podpowiedzi, ale to raczej działania prewencyjne, a jakieś rady na szybsze gojenie już pozrywanych odcisków/popękanej skóry? Czy jedynie zacisnac zęby i czekać :D
@teryuu: jedynie czas i odpowiednie tapowanie podczas treningów, tak żeby otworzona cześć skóry nie była mocno używana. Pamietaj zawsze po treningu pozbyc się całej magnezji i od razu nawilżać ręce.
Ewentualnie przy dużych ranach polecam sobie zakupić dowolną maść na otwarte rany (w aptece Ci doradzą) i posmarować grubo na nocy, po czym założyć skarpetę lub starą rękawiczkę, tak żeby krem przez całą noc był na miejscu.
@teryuu: Jak wspinasz się krótko to skóra na rękach jest delikatna i z biegiem czasu zrobi się twardsza oraz bardziej wytrzymała na wspinanie. Jeżeli zrobi Ci się nagniot zaraz pod palcami ewentualnie na samych paliczkach to od razu do rossmana i kup sobie pilnik do paznokci taki czarny. Ma idealną granulację do ścierania skóry. Takie nagnioty są o tyle niebezpieczne bo jak zerwiesz go na chwycie to pójdzie do mięsa z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shdw: @fajq: dzięki za rady od bardziej doświadczonych ;) niestety nagnioty mam potężne od treningu na siłowni i jazdy na rowerze górskim (tak...), i niestety dawno nic z nimi nie robiłem, więc na ostatnim treningu na ściance cztery naderwałem. Teraz będę próbował tych specyfików i mam nadzieję że szybko zregeneruje się na tyle żeby wrócić na ścianę bez bólu ;)