Wpis z mikrobloga

@powaznyczlowiek: Przecież na tej samej zasadzie nie skupisz nigdy wzroku na całym obrazie. No chyba, że skupiasz się tylko na pierwszym planie lub aktorze, który w danym momencie mówi, ale wtedy lektor jeszcze bardziej przeszkadza niż napisy, bo go po prostu nie słyszysz.
  • Odpowiedz
@missioncritical: średnia czytania to 4 słowa na sekundę, dodajmy też czas na przeskok na napisy, powrót na ekran. Kurde o #!$%@? wy się kłócicie xD odpalcie se stoper i sami sprawdźcie

@darjahn: no dokładnie tak właśnie jest i dlatego też ludzie latami się uczą kręcić filmy zamiast po prostu ustawić kamerę żeby obejmowała cały plan i kazać aktorom grać xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@missioncritical:
Nie oglądam tv tylko streamingi. Tu opcja z napisami jest zawsze. I to jedyna słuszna opcja. Lektor zagłusza oryginalny dźwięk, powoduje, że oryginalna ścieżka dźwiękowa jest przyciszone, zabija emocje i granie głosem aktora. Generalnie same wady.

Dawno już nie ściągałem filmów ale pamiętam, że kiedyś, pewnie z racji dostępności filmy były głównie ze ścieżką oryginalną i napisy. Potem zaczęło się to zmieniać i znalezienie filmu na polskich forach z oryginalnym
  • Odpowiedz
Śmiem twierdzić, że włączając lektora tracisz co najmniej połowę wrażeń.


@WielkiNos: ja np z depresją mogę dzięki temu obejrzeć film który normalnie z napisami byłby dla mnie męczarnią i trwałby z 2-3 razy dłużej przez pauzowanie co chwilę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ArnoldZboczek: krzeslo elektryczne moze nie, bo ulżyłoby w cierpieniu w porownaniu do długotrwałego przymuszania do ogladania takich filmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lektor ogólnie jak dla mnie spoko - zwłaszcza do filmów, które lecą w tle do jakichś niewymagających wielkiej uwagi zadań. Patrzeć w ekran nie mogę non stop by czytać napisy, a bez nich potrzebuję się skupiać na treści zbyt mocno by robić cos innego w
  • Odpowiedz
  • 3
@ArnoldZboczek Ja tam lubię filmy z lektorem dla relaksu. Człowiek siedzi cały dzień w pracy i pisze, rozmawia, slucha czy czyta po angielsku to czemu nie może dla odmiany posłuchać swojego języka?

Bo wiem, że, zaraz się zaczną ataki
  • Odpowiedz