Wpis z mikrobloga

Deweloper przewiduje umieszczenie skrzynki teletechnicznej w przedpokoju (chyba standard). Po mieszkaniu standardowo rozprowadzone mają być 3 przewody ethernet i 3 miedziane RTV. Moim zdaniem trochę mało tych ethernetów, ja bym widział co najmniej po 2 w salonie i w biurze, jeden w sypialni. To już daje co najmniej 5 przewodów, a że urządzenia operatorów zazwyczaj mają wbudowany 4 portowy switch to będzie potrzebny switch dedykowany. A te 5 to też takie minimum według mnie i może nawet by się przydały po 3 złącza eth w salonie i biurze.
Trochę się obawiam, że ciężko będzie to pomieścić w skrzynce teletechnicznej - na ten moment widzę tam co najmniej jakieś rozdzielacze przewodów RTV, urządzenie od operatora (a taki connect box czy giga connect box małe nie są), switch 8portowy i zasilanie.

Zacząłem się zastanawiać nad małą wisząca szafką rack 6/9u, gdzie bez problemu bym to upchnął, a dodatkowo jak będę potrzebował jakiegoś NASa albo RPi jako kontroler smart home to też bym to wstawił do racka, wpiął bezpośrendio do switcha i po problemie, a nie porozrzucane w losowych miejscach mieszkania.

Co o tym myślicie? Domyślnie TSM miał być przy podłodze, racka bym wieszał wysoko, a może nawet w pokoju obok, nie będzie problemu żeby tam doprowadzić wszystkie kable, które miały iść do TSM, jest tam zazwyczaj jakiś zapas kabla, czy będzie trzeba wszystko przedłużać?

#internet #siecikomputerowe #budownictwo #mieszkanie #remontujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@some_ONE: ja bym nie chciał wiszącej szafki z diodami, najlepiej aby było schowane gdzieś w garderobie czy w szafie - jak nie będzie się grzać za mocno
  • Odpowiedz
@some_ONE: TSM są najczęściej bardzo małe, jeśli masz żelbet na tej ścianie, to raczej będzie natynkowy. Ja w swoim kompletnie nic bym nie upchnął, musiałem obudować szafką. Poszedłem w ekosystem ubiquity, ale w sumie nie planowałem żadnego smarthome, NASa, więc stanęło na Dream machine i malutkich switchach przy gniazdkach w pokojach.

Jeśli planujesz po kablu wpinać wiele urządzeń to rack jest chyba najsensowniejszym rozwiązaniem, ale czeka cię sporo kucia. Zdobądź
Drmscape2 - @some_ONE: TSM są najczęściej bardzo małe, jeśli masz żelbet na tej ścian...

źródło: comment_1666976777oHDCVW14HTA65ZxkiMxZKp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ja bym nie chciał wiszącej szafki z diodami, najlepiej aby było schowane gdzieś w garderobie czy w szafie


@Evert: no wieszanie racka w przedpokoju też tak średnio mi się podoba, pisząc w pokoju obok miałem na myśli małe pomieszczenie gospodarcze, które tam sobie urządzę, ale szafa to też nie jest zły pomysł, szczególnie że będzie blisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli planujesz po kablu wpinać wiele urządzeń to
  • Odpowiedz
ale chyba też nie aż tak dużo, nie planuję przenosić punktu centralnego na drugi koniec mieszkania tylko albo na drugą ścianę albo na tej samej ścianie tylko w przylegającym pomieszczeniu


@some_ONE: to po co ci szafa z patchpanelem jak nie będziesz więcej kabli po mieszkaniu rozprowadzał? Myślisz, że ci deweloper peszel z pilotem zostawi żebyś sobie więcej kabli przeciagnal we własnym zakresie bez kucia? ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz