Wpis z mikrobloga

@MglawicaKraba: Ja się w sumie przyznam że przez krótki czas sam byłem oczarowany Teslą i SpaceX elonowym fanbojem, aż do czasu gdy podczas piwkowania z kolegą-inżynierem dowiedziałem się że te jego nowatorskie pomysły, w rodzaju HyperLoopa i podobnych, to jest literalnie to samo co kolej żelazna tylko sto razy gorzej, drożej, bardziej awaryjnie i ze zdecydowanie mniejszą przepustowością, a tak w ogóle to nie jest to nawet jego "wynalazek" bo
@MglawicaKraba: Oczywiście. Legenda "safe-made mana", w przypadku Muska, jest dokładnie tym samym co w przypadku 99,9% innych "self-made manów" - totalnym bulszitem. Wielkie mi to osiągnięcie zostać bogolem co to wygrał kapitalizm, startując z pozycji gościa który już na tym #!$%@? starcie ma więcej kapitału niż przerażająca większość ludzkości kiedykolwiek zobaczy na oczy, co dopiero "posiądzie na własność" xd
@Regisowsky: Ciężko powiedzieć. Urodził się w bogatej rodzinie, stary był współwłaścicielem kopalni... czegoś tam, jakichś świecidełek, z RPA przeniósł się do Kanady gdzie mieszkała jego matka, też nadziana. Pierwszą firmę założył do spółki bodajże z bratem, za pieniądze inwestorów - z ojcem się podobno nie lubi, ale sporą część kasy na założenie i rozwój tej firmy dostał od niego.

No i miał farta trafić w praktycznie sam szczyt bańki dotcomów -
Aha, czyli w sumie nie wiesz.
Sam Musk twierdzi, że dostał zdaje się 30k$ ale już w fazie gdy pierwszy projeket był sukcesem. I z tego kapitału zbudował Teslę i SpaceX. Ziomek jest warty tyle, że za drobne kupuje Twittera. Może zróbmy deal. Pozycze Ci 100k, zrób z tego chociaż 100mln. Masa ludzi odziedzicza jakąś gotowke chociażby w postaci mieszkań. Jakoś nie widzę wysypy polskich ultra miliarderów ani potentatów przymysle motryzacyjnym czy
sporą część kasy na założenie i rozwój tej firmy dostał od niego.


@mnik1: "Sporą część" czyli około 1-2% pozyskanego finansowania (różne źródła podają między 20 a 30 tys. dolarów) i nie "dostał" ani nie "na założenie", tylko Errol Musk (ojciec Elona) kupił udziały w prosperującej już dobrze spółce na tej samej zasadzie jak wszyscy pozostali inwestorzy z Doliny Krzemowej. Sumarycznie Elon i Kimbal zebrali o dwa rzędy wielkości więcej kapitału niż