Wpis z mikrobloga

Muszę zacząć budować lekki zarys mięśni ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli mam zamiar na wiosnę znowu próbować szukać z nadzieją łasie na #tinder i innych tego typu portalach, to jak często muszę ćwiczyć żeby w pół roku zbudować taki lekki zarys mięśni?? Nie chodzi o bycie napakowanym, tylko żeby zrobić sobie jakiś zarys, żebym coś miał, bo teraz jestem szczupł ale nie mam totalnie mieśni, nic.

Bez chodzenia na #silownia chodzi o jakieś ćwiczenia w domu

#rozowepaski
  • 27
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka:
To zależy ile teraz masz BF. Jeśli mniej niż 20% to chyba najlepiej byłoby wejść na nadwyżkę kaloryczną z dużą podażą białka i do tego trening oporowy przynajmniej 3x w tygodniu.
Jeśli więcej to raczej bym celował w rekompozycję dopóki nie zejdziesz do tych 20% BF przynajmniej.
Tak bym robił na twoim miejscu.
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka: pytanie co rozumiesz przez "poprawienie sylwetki". Jak nie masz o tym zielonego pojęcia, a z wpisów widać, że raczej tak jest, to możesz włożyć dużo pracy i mieć minimalne efekty. Albo się dokształcić i przy dużo mniejszym nakładzie pracy mieć efekty całkiem zadowalające. Ale nikt, kto zna się na tym temacie chociaż trochę, nie udzieli Ci rad przez internet nie wiedząc nawet z jakiego poziomu startujesz.
  • Odpowiedz
No dobrze. To moim zdaniem masz teraz do wyboru:

1. Robić sobie "proste ćwiczenia po trzy razy w tygodniu" i za pół roku wyglądać niemal tak samo, albo tylko minimalnie lepiej. Przy takim podejściu, ale tylko zakładając, że faktycznie ćwiczysz te 3 razy w tygodniu konsekwentnie, to jakikolwiek zauważalny gołym okiem przyrost masy mięśniowej (z tego co piszesz o taki ci chodzi) zobaczysz najwcześniej po dwóch latach, albo i później.

2. Zadbać
  • Odpowiedz