Wpis z mikrobloga

te kamery zamiast lusterek


@Michazzz: dla osobówek jeden z bardziej durnych pomysłów na rynku. Chociaż w tutaj jeszcze w miarę sensownie rozwiązany jeśli chodzi o umiejscowienie ekranów. W przeciwieństwie do tego idiotyzmu, który wymyśliło Audi, gdzie ekrany są umieszczone w drzwiach, więc musisz oderwać wzrok od drogi nawet bardziej niż w przypadku normalnego lusterka xD
@OrzechowyDzem: ale dochodzi jeszcze coś innego.
Jeździłem po mieście dużo (jakiś Paryż itp), we Francji wszędzie ronda a nagle pełna widoczność. Najgorzej zawsze na tych rondach, bo lustro zasłania wszystko.
No i dużo jeździłem bocznymi drogami i łatwiej się minąć z ciężarówką, bo kamera jest ponad lusterkiem
Dopóki nie wsiądę to się nie przekonam, ale IMO to nadal jest za nisko. Tutaj ręką sobie zasłonisz widok.


@OrzechowyDzem: wydaje mi się, że jak patrzysz z miejsca kierowcy, to wygląda to trochę inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Jak wsiadłem do Actrosa z kamerami to nie chciałem już niczym innym jeździć


@PiotrFr: różnica między Actrosem a abominacją elektronicznych lusterek w osobówkach polega na tym, że:
- klasyczne lusterka w Actrosie są gigantyczne i po pierwsze zasłaniają widok, a do tego realnie mogą wpływać na koszty paliwa, szczególnie biorąc pod uwagi przebiegi
- kamerki w Actrosie umieszczone są jakieś 3-3.5 metra nad ziemią, więc w razie deszczu czy co gorsza