Wpis z mikrobloga

  • 33
@stuparevic zdecydowanie nie dziwne, ale w sumie trzeba przyznać że faktycznie zmiana jest.
Pokolenie moich rodziców wysoko stawiało sobie stabilność posiadania pracy i lojalność wobec pracodawcy, pensja była dopiero kolejnym czynnikiem. Szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie i tak każdy pracodawca płaci minimalną.
  • Odpowiedz
@stuparevic: No bo to jest trochę dziwne. Dobra praca może dawać warunki żeby tworzyć coś zajebistego i zmieniać świat. Za to na #korposwiat są mirki które wolą marnować życie udając że są zajęci w pracy
  • Odpowiedz
@gjoef: żeby zmieniać świat to trzeba chyba być prezesem korporacji albo wybitnym wynalazcą, inaczej i tak jesteś nic nie znaczącym trybikiem w maszynie .
Też mam ciekawą i kreatywną pracę ale z każdym miesiącem coraz mniej zapału do niej skoro robiąc gównoroboty w biurze moi znajomi potrafią zarobić więcej.
Ambicje trochę umierają jak obracasz się w tej rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@stuparevic: No bo to jest trochę dziwne. Dobra praca może dawać warunki żeby tworzyć coś zajebistego i zmieniać świat. Za to na #korposwiat są mirki które wolą marnować życie udając że są zajęci w pracy


@gjoef: Ty pracujesz w laboratorium nad lekiem na raka czy co robisz? Ciekaw jestem
  • Odpowiedz
a to na #korposwiat są mirki które wolą marnować życie


@gjoef: no wolę zmarnować 8 godzin w nic nieznaczącej niezbyt ciężkiej i niewymagającej czegokolwiek pracy, i dostać za to przyzwoite pieniądze, które pozwalają mi realizować pasje po pracy niż się oszukiwać, że "robię to co lubię hehe" i żyć od wypłaty do wypłaty xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@stuparevic: No bo to jest trochę dziwne. Dobra praca może dawać warunki żeby tworzyć coś zajebistego i zmieniać świat. Za to na #korposwiat są mirki które wolą marnować życie udając że są zajęci w pracy
@gjoef: świata nie zmienię a do roboty chodzić muszę bo nie jestem przedsiębiorczy. #korposwiat daje mi fajny hajs za stosunkowo niewiele pracy. Można wiedzieć w jaki sposób Ty zmieniasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pajakoss: @loczyn: żeby zmieniać świat trzeba odpowiednio wcześnie zacząć nad tym pracować - i wymaga to czasu, który normalnie byłby poświęcany na odpoczynek, zabawę, spotkania z rodziną itp.

A niestety mnóstwo ludzi nie jest nauczonych wykorzystywania swojej decyzyjności i po tym jak skończyło studia, popracowało trochę w korpo to stwierdzają, że to nuda i fajnie byłoby "robić coś kreatywnego i zmieniać świat" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@stuparevic trzeba mieć jakieś papiery żeby czegokolwiek wymagać, znam kilka przypadków że mają podstawowe i prawo jazdy i on nie pójdzie na dostawcę jedzenia albo jako jakiś marny fizol także tak, w dupach się przewraca co poniektórym a uczyć się nie chciało, na studia się nie chciało a teraz by się chciało zarabiać miliony, taki hooy jak baranie jaja xd
  • Odpowiedz
@stuparevic: Lepsze to niż "byle by była praca" jak to było te 10 lat temu. Jak widać, ciężkie czasy nie stworzyły silnych biznesmenów w Polsce, więc dobrze, że ludzie się trochę szanują.
  • Odpowiedz
@stuparevic: No bo to jest trochę dziwne. Dobra praca może dawać warunki żeby tworzyć coś zajebistego i zmieniać świat. Za to na #korposwiat są mirki które wolą marnować życie udając że są zajęci w pracy


@gjoef: No sory że mamy własne hobby po godzinach i wolimy klikać w kąkuter za godne pieniądze niż zdychać zmieniając świat xD
  • Odpowiedz
@stuparevic: Generalnie młode pokolenie to przyszłość, zauwazylem ze młodzi 20 Latkowie może i są leniwi ale za to znaja swoją wartość, Janusz im powie, ze tak i tak inaczej niż w umowie a młody powie a to nauuura i Janusz nagle pikatchuface.jpg. Dobrze wiedza, ze jak coś się nie opłaca to niech se Janusz sam robi xD i to podejście w końcu mi się podoba, bo moje pokolenie nie miało
  • Odpowiedz
@pietryna123: Wiele firm powstało z pasji, ale niewiele z nich odniosło sukces, bo to trzeba jeszcze umieć w biznesy. Zarządzanie, szukanie klientów, ogarnięcie odpowiednich pracowników jak organizacja się rozrasta.
  • Odpowiedz