Wpis z mikrobloga

Elo Mirasy, konkretnie i na temat:
Pacjent to MB s(w)203, 3.2 cdi automat (nie wiem czy to wplywa na ew mozliwosci rozsadnego podniesienia mocy, ma byc 4matic, ale prosze tez o info o tył napedzie, jezeli to ma znaczenie). Potrzebuje parametry, jakie mozna- zachowujac rozsadek- wymapowac z tego auta. Ewentualnie mysle tez o niewielkiej ingerencji w sam silnik, aby uzyskac lepszy efekt (intercooler?, inne turbo?, zmiana wydechu lub filtrow).
Dziekuje z gory za konkrety, mozliwe, ze bedzie picka dla odpowiedzi ktora zrobi wrazenie( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #pytanie #tuning #mercedes #mechanikasamochodowa
Pobierz KrajaCoNieJara - Elo Mirasy, konkretnie i na temat:
Pacjent to MB s(w)203, 3.2 cdi a...
źródło: comment_1666910833CQRVgM3sUyECrnBItTbZ1C.jpg
  • 6
@KrajaCoNieJara: program i tyle. Ile zmapować, tyle ile zrobi bezpiecznie dobry tuner, to jego zmartwienie. Będzie duży przyrost momentu, jakiś mocy. To jest rozsądnie na daily

Grubsze, grube mody to bardzo grube tysiące i nie zachowywanie rozsądku. Rakiety i tak z tego nie zrobisz, a luźny wydech, podlanie paliwem i większe turbo w każdym dieslu kończy się smrodem z wydechu i chmurą przy gazie w podłodze. Niektórzy mówią że nie, ja
@KrajaCoNieJara: nie zgaduje stanu silnika ani licznika ale biorąc pod uwagę rocznik i to jak tego typu auta są eksploatowane to tu już nie ma co inwestować w tuning, programem można to dociągnąć do fabrycznych parametrów i modlić się, żeby nie wypluło korby albo się nie rozbiegało.Na zabawy już dla tego dziadka za późno, doprowadzenie pieca do stanu 'z potencjałem' to wydatki rzędu 3x wartość auta a jeszcze trzeba dopilnować, żeby
@KrajaCoNieJara: miałem okulara 3.2 CDI i bardziej martwiłbym się o to żeby doprowadzić go do takiego stanu żeby można było bezpiecznie podnosić moc. W sensie idzie to zrobić ale kwoty nie są małe. Za regenerację wtrysków i uszczelnienie pompy paliwa dałem 4,5k i to dwa lata temu... Jeździ się tym fantastycznie ale znaleźć sztukę żeby ten silnik był zadbany to niezly wyczyn.

Jak Ci się tak podoba W203 to ja bym