Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ryboza: Ok, rozumiem ja z bajerów mam rekuperację, okna też są 3 szybowe, 20cm styropianu i 30cm wełny. Jednak ja stawiam na chłodną kalkulację, i wiem że dopłacenie 10tys do lambdy o 0,02 niższej zwraca się po około 200latach :-) co prawda nie dziadowalem na budowie absolutnie, ale wszystkie zakupy były przemyślane i przeliczone. I zrobiłem to bez cyrografu z bankiem.
  • Odpowiedz
Dzięki Mirek że wołałeś, serio dobrze widzieć że się powodzi i to tak konkretna robota własnymi rękoma, gratki, niech się dobrze mieszka ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@appmstt: A więc przy telewizorze 85" pozostaje jeszcze 105cm do zagospodarowania. A u telewizor Był od winkla do rogu, musiał by mieć 139" więc mam trochę zapasu na przyszłość.
  • Odpowiedz
Budowę zaczęliśmy w kwietniu 2020 i w grudniu dom będzie w 100% skończony zostanie ogród i ogrodzenie. Cenowo przekroczyliśmy 500tys.


@MarioMAX: A ja ostatnio kupilem mieszkanie ~60m za 700k wraz z parkingiem w Warszawie. Gdzie ja popelnilem blad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MarioMAX: Jak to teraz jest z kominkami? Można je budować czy nie? Ten twój jest w pełni funkcjonalny? Jest jakoś podpięty do rekuperacji? Jakie plusy ma taki kominek z drzwiczkami na rogu? Strasznie mi się takie nie podobają i do tego jest to skomplikowanie konstrukcji (szkło na rogu) ale może kryją się za tym jakieś zalety o których nie wiem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@4833478: Kominków do rekuperacji się nie podpina. Można je normalnie stawiać tylko to chyba nie może być to główne źródło ciepła tylko rekreacyjny. I rogowe nam się poprostu podobało.
  • Odpowiedz
Kominków do rekuperacji się nie podpina.


@MarioMAX: Myślałem, że robi się takie coś jak chyba macie tylko na górze zamiast p prostu wylotu pod sufitem masz poprowadzone do rekuperatora.

nie może być to główne źródło ciepła tylko rekreacyjny


@MarioMAX: Ale może być zaprojektowany tak, żeby dało się nim normalnie wszystkie pomieszczenia grzać, tylko musi być to dalej mniej główne źródło niż np. podłogówka z piecem gazowym? Ta "rekreacyjność"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4833478: Co do cen, to ja zrobiłem dużo taniej niż te wyceny, mnie stan surowy zamknięty wyniósł 180k zł a pamiętam że minimalny podany na archonie był 240k zł Gdybym wszystko zlecił jednej firmie to wyszło by to w cenie podanej na archonie wtedy ( 2020r. ) czyli 240k zł. Ogólnie ich wyliczenia są trafne.

Co do kominka to można zrobić kanały wentylacyjne do ogrzewania pokoi ale działa to niezależnie
  • Odpowiedz