Wpis z mikrobloga

Pytanie o rozliczanie delegacji. Jak powinna byc rozliczana (czas pracy) zgodnie z prawem?
Wychodzę z domu o 6:00 i jadę na lotnisko, zawozi mnie kierowca służbowym autem, na miejscu jestem o 9:00, odlot: 10:00. Melduję się w hotelu miasta docelowego o 15:00.

analogiczna sytuacja w drodze powrotnej.
Wymeldowuję się z hotelu o 6:00 i jadę na lotnisko, zawozi mnie taxi, na miejscu jestem o 7:00, odlot: 8:00. Z lotniska odbiera mnie ponownie kierowca i auto służbowe, zawozi mnie do siedziby firmy.

Dojazd do pracy nie liczy się do czasu pracy czyli ani grosza/godziny nadgodzin?
#pracbaza #praca #prawopracy #prawo #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
@Jechanka: księgowa policzyła od momentu odlotu do przylotu. Pytam czemu liczy lot a nie liczy dojazdu służbowym autem i czy liczy też połowę trasy jak jadę #!$%@? przez pół kraju xD
  • Odpowiedz
@widmo82: u mnie od wyjścia z domu do powrotu liczy się albo pełne doby albo pełne 12h i mnoży się razy stawkę dzienna. Delegacja a nadgodziny to dwie różne rzeczy
  • Odpowiedz
@widmo82: Delegacja powinna być rozliczana od momentu wyjścia z domu do momentu zameldowania się w hotelu. Jeśli księgowa rozliczyła Twoją podróż od momentu odlotu do przylotu to zrobiła błąd. W przypadku diety to do 8 godzin - 1/3 diety; od 8 do 12 godzin - 50% diety; ponad 12 godzin - dieta w pełnej wysokości.
  • Odpowiedz