Wpis z mikrobloga

wcale nie płacimy 9% swojego dochodu na zdrowotną składkę (która jest tylko jedną z wielu składek)


@SerTrapistow: Ale za to masz darmową operację na kolano w 2028 i przychodnie za darmo (chyba że śmiertelmny wirus kaszlu wtedy papa)
  • Odpowiedz
  • 115
@SerTrapistow W ameryce nie dość że płacisz za ubezpieczenie, to jeszcze cena za podstawowe leki potrafi wynosić tyle co my płacimy w podatkach.
Insulina u nich kosztuje od 100$ do nawet w skrajnych przypadkach 300$. Nie wiem jak ty, ale wolę nasz wadliwy system, niż amerykański wadliwy system.
  • Odpowiedz
@SerTrapistow: Racja mordo w USA za 9% dochodu niedość ze masz lepsze ubezpieczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) mordo to jeszcze na duże mieszkanie wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) chałwa wielkiej polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vipcypr8: zawsze mnie rozwala to idealizowanie USA na wykopie xD ludzie nawet sobie nie zdają sprawy o ile lepiej się żyje w tej lewackiej Unii niż w USA. No chyba że jesteś multimilionerem, wtedy USA jest całkiem spoko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@juzwos: ach, muricańskie memy, gdzie ubezpieczenie zdrowotne wydaje się czymś tak kosmicznym


@kkb1: mieszkam w Polsce, działające ubezpieczenie zdrowotne mi również wydaje się czymś kosmicznym
  • Odpowiedz
@rybsonk:
USA jest fajne jak jesteś młody, zdrowy, już wykształcony w tej lewackiej unii. I masz jakiś hajs na start. I dla dobrego hajsu jesteś w stanie pracować 1.2-1.5x więcej jak w Polsce.
Inna rzecz, że znam już osobiście dwie rodziny, co uznały że Polska jednak lepsza niż Teksas. Jedni zrozumieli, że to nie lata 80-te i #!$%@?ąc za minimalną w USA to #!$%@? tam odłożą. Drudzy z dobrą pracą i
  • Odpowiedz
@juzwos: przecież takie jednostki są roszczeniowe i stosują tylko żądania a nie prośby

@kkb1: ubezpieczenie zdrowotne to dość powszechny benefit pracy, dlatego to tak nieosiągalne dla socjalistów
  • Odpowiedz
mieszkam w Polsce, działające ubezpieczenie zdrowotne mi również wydaje się czymś kosmicznym


@CheSlaw: a kiedy ostatnio widziałeś żeby ktoś po wypadku uciekał przed karetką bo go nie stać? XD
  • Odpowiedz