Wpis z mikrobloga

Mirasy mógłby ktoś napisać ile dzisiaj kosztuje wybudowanie domu z obrazka? Kopertowy, 100m2 w stanie surowym zamkniętym, bez kosztu działki. Pewnie będzie pytanie o materiały. Niestety gówno sie znam :< Moze takie jakie bierze wiekszosc? Na pewno nie z jakiś plyt OSB i tym podobnych. Mozecie jakies warianty przedstawic.

#budownictwo #budujzwykopem #nieruchomosci #dom #polskiedomy
Pobierz amityxd - Mirasy mógłby ktoś napisać ile dzisiaj kosztuje wybudowanie domu z obrazka?...
źródło: comment_1666801929IB4XfF2Ul47ijBUyUv2DwJ.jpg
  • 30
W takich mniejszych domach rekuperacja wpłynie jakoś znacząco na rachunki za ogrzewanie? Na tym na zdjęciu widzę wentylacja grawitacyjna.

Rozumiem, że wentylacja grawitacyjna w takim domu to kwestia.
- zrobienia przepustów na etapie wylewania płyty, albo wywiercenia w pustaku terriva. W łazienkach, kuchni
- zamocowaniu anemostatów wywiewnych
- zrobieniu nad otworami przepustów dachowych
- połączeniu wszystkiego jakimiś najtańszymi rurami

@SuperBasshunters: @samuray: @kaluka106: @Traczex: @Torgerd: @Sc3eaM: @
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzesiek0401: ja mam rekuperacje aktualnie "grzeje" 19 stopni. Fajnie to działa w okresie przejściowym, ale wątpię abyś ogrzał tak aby płacić mniej za ogrzewanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@grzesiek0401: rekuperacja to must have przy dzisiejszych szczelnych oknach. Prędzej czy później wyjdzie grzyb bo wentylacja grawitacyjna nie będzie miała jak działać. Rób najtaniej ale zrób. Ja robiłem na rurach peflex i rekuperatorze za 4k. Działa fajnie. Zero wilgoci w domu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzesiek0401: nie no mam podłączony rekuperator pod smart dom i wiem z jaką temp nawiewa powietrze do domu. Fajnie też działa bypass latem (nawiewa nocą zimne powietrze - jeśli takie jest na zewnątrz xD)
@JcL:

no ale nie mów, że ogrzewa. W sezonie grzewczym, w okresach przejściowych raczej nie zdarza się aby na zewnątrz było cieplej, to w domu, przy dużych przeszkleniach jest efekt szklarni.

Latem, tak, mogę się zgodzić, że przez ten sam efekt w budynku może być cieplej i wówczas wentylacja mechaniczna może "ochłodzić" dom.