Wpis z mikrobloga

Mirasy mógłby ktoś napisać ile dzisiaj kosztuje wybudowanie domu z obrazka? Kopertowy, 100m2 w stanie surowym zamkniętym, bez kosztu działki. Pewnie będzie pytanie o materiały. Niestety gówno sie znam :< Moze takie jakie bierze wiekszosc? Na pewno nie z jakiś plyt OSB i tym podobnych. Mozecie jakies warianty przedstawic.

#budownictwo #budujzwykopem #nieruchomosci #dom #polskiedomy
amityxd - Mirasy mógłby ktoś napisać ile dzisiaj kosztuje wybudowanie domu z obrazka?...

źródło: comment_1666801929IB4XfF2Ul47ijBUyUv2DwJ.jpg

Pobierz
  • 30
@amityxd: najłatwiej znaleźć ten projekt na archonie lub podobny i wyślą ci zestawienie materiałow i policzysz sobie dokładnie mnożąc ilości materiałów przez ceny w twojej okolicy. Jeżeli tak mniej więcej to obstawiam ok 100 tys same materiały plus robocizna chyba że budujesz że szfagrem i wujkiem budowlańcem. Pamiętaj że sam dom i działka to nie koniec wydatków. Dużo kosztuje ogród, ogrodzenie z bramą ogólnie zagospodarowanie terenu.
@amityxd Jestem na bieżąco, w sobotę się wprowadzam. Dom praktycznie identyczny z wyglądu jak ten z twojego zdjęcia, tylko że 121m użytkowej. Zrobiony na płycie z lanym stropem, jedynie czego jeszcze nie mam to tynku. Póki co tylko styropian i siatka z klejem. Od całości możesz odjąć ponad 50tys zwrotu z kopalni za fundament, musiałem zabezpieczczyc z racji szkód górniczych. Więc można przyjąć że fundament niecałe 40tys na normalnym terenie. Ekipy robily
Sc3eaM - @amityxd Jestem na bieżąco, w sobotę się wprowadzam. Dom praktycznie identyc...

źródło: comment_16668074631a8SNUNa6zeNv0LmXGib22.jpg

Pobierz