Wpis z mikrobloga

mają jakieś umowy z Niemcami w Warszawie podpisywać? Zapoznaj się z tematem, wtedy dowiesz się że my (Polacy) już częściowo jesteśmy po


@Fejk_Nick_: no to zapoznaj mnie z tym tematem, po czym jesteśmy już częściowo?
@a320neo: Polscy robotnicy budowlani znajdą zatrudnienie na Ukrainie, materiały od nas też będą szły, a co do spraw prowadzenia inwestycji czy projektowania to wiadomo, że nie będą robić tego Polacy, my nawet u siebie w kraju nie projektujemy najważniejszych i największych obiektów tylko zlecamy to ludziom którzy mają doświadczenie i kwalifikacje.

Z gówna bicza nie ukręcisz jak to sie mówi xD
pomóc za wszelka cenę nie po to aby odbudowywać ale ze względu na bezpieczeństwo,


@SpalaczBenzyny: jesteśmy w NATO

a z ekonomicznego punktów widzenia to Polska B gdyby miała ruskich przy granicy to stałaby się Polską C albo D

a miano Polski B przejąłby obszar między Wisłą a Odrą


Mamy ruskich przy granicy od zawsze. Może przegapiłeś.

To moze podaj jakies przyklady.


@Moisze: przekartkuj sobie wykop
przekartkuj sobie wykop


@a320neo: No to widocznie takie komentarze pisali jacys idioci. Ja od poczatku mowilem ze PL nie ma potencjalu gospodarczego by prowadzic duze inwestycje zagraniczne, nawet w kraju wiekszosc duzych kontraktow np. na budowe dróg zgarniaja spolki zagraniczne a rodzime sa najczesciej podwykonawcami. Ponadto watpie zeby bylo zainteresowanie naszego sektora prywatnego inwestycjami w Ukrainie wykraczajace poza strefe deklaracji.
@a320neo: jesteś na emigracji?

eee... klikam na profil i Ty zielonka jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ja się produkuję, hehe, łap plusika, dobry trolling!

my ciągle palimy w piecach tym czarnym g*wnem, nie mamy elektronie atomowej, naszych zakładów produkcyjnych prawie nie ma (wszystko zagraniczne), itd.. to co mamy odbudowywać na Ukrainie? co najwyżej drogi i bloki, o ile zatrudnimy pod stołem Ukraińców na minimalnej ¯\_(ツ)_/¯
z
No to widocznie takie komentarze pisali jacys idioci. Ja od poczatku mowilem ze PL nie ma potencjalu gospodarczego by prowadzic duze inwestycje zagraniczne, nawet w kraju wiekszosc duzych kontraktow np. na budowe dróg zgarniaja spolki zagraniczne a rodzime sa najczesciej podwykonawcami. Ponadto watpie zeby bylo zainteresowanie naszego sektora prywatnego inwestycjami w Ukrainie wykraczajace poza strefe deklaracji.


@Moisze: Nas po prostu na to nie stać. Najśmieszniejsze jest to, że teraz ładujemy miliardy
@a320neo: przypomnij sobie sytuację przy granicy z Białorusią z zeszłego, przypominam, że jesteśmy w NATO!

i teraz sobie pomyśl, że jesteś inwestorem, chcesz zbudować fabrykę i rozważasz lokalizację,
wybierzesz tę w województwie podlaskim? i będziesz co chwilę zjeżdżał z drogi bo znowu jedzie kolumna ze sprzętem woskowym na sygnale? a cały teren jest "przygraniczny" i policja kontroluje prawie każdą ciężarówkę, dostawczaka i osobówkę z "obcymi" rejestracjami?

no ale jesteśmy w NATO