Wpis z mikrobloga

to już nie boże 3000?


@Jechanka:
Za 3000 zł od roku czy dwóch ledwie wynajmiesz najmniejszą klitę z opłatami w większym mieście a gdzie tu jeszcze pieniądze na przetrwanie miesiąca. Z drugiej strony przedstawia się tę kwotę jako coś niedoścignionego i nieuchwytnego. Przecież to się wzajemnie wyklucza, chyba że narzekający na niskie zarobki to 20-latkowie, którzy mieszkają z rodzicami, współlokatorami lub pod mostem a chcieliby mieć wszystko od razu.

W tym
nie każdy mieszka w większym mieście x

@niochland:
Ale jednak jeśli chcesz lepiej zarobić to musisz się wyprowadzić gdzieś, gdzie są jakiekolwiek opcje na rynku pracy a nie jeden Januszex w promieniu 20 km. Sam pochodzę z małej wioski 30 km od najbliższego średniego miasta i gdybym tam został to rypałbym dziś poniżej średniej krajowej, płacąc jednocześnie za mieszkanie 1/2 - 2/3 tego, co w dużym mieście. Przeprowadzałem się w życiu
@Kamilos01: Polska ma hajs tylko w mieście sam uciekam z powiatowego do wojewódzkiego.
Zarabiam 3000zł w obecnej pracy a koszt wynajmu mieszkania to 2300 zostaje mi 700zł na jedzenie i -200zł na rozrywki xD Gdybym mieszkał sam to by mnie na to nie bylo stać za cholerę.
Jednak tylko w miastach docelowo jest praca za jakiś pieniądz. Przerąbane żyć w Polsce xD Tożto najwyższe poziom trudności :P
niebadzogrem - @Kamilos01: Polska ma hajs tylko w mieście sam uciekam z powiatowego d...

źródło: comment_1666770611sJRKavwEC8gtR5qW4DdzH6.jpg

Pobierz
Nie każdy jest programistą 4k


@Kamilos01:
Prawda, nie każdy nadaje się na programistę ale zobacz ile zarabia taki stolarz robiący kuchnie na wymiar czy majster od wykończeniówki, których ciągle na rynku brakuje i rzucają terminy na za pół roku. Zawsze można z pierwszej gównopracy po szkole zacząć oszczędzać na własne narzędzia a po godzinach uczyć się teorii z nieskończonych zasobów w internecie a praktyki robiąc projekty dla rodziny i znajomych aby
@smk666: Prawdą jest to, że jak jesteś dobry (profesjonalista) to praktycznie w każdym sektorze jesteś w stanie zarobić dobre pieniądze. Ale trzeba w tym wszystkim uświadomić sobie fakt, że najwięcej kasy zarobisz w sektorze medycznym i IT - taka jest prawda. Stawki jakie jesteś w stanie osiągnąć po 2-3 latach pracy (będąc profesjonalistą), to stawki które w innych sektorach nawet kierownicy/menadżerowie nie są w stanie przeskoczyć ( ͡° ͜ʖ
@smk666: tylko to jest w przypadku dostania pracy od razu za 4-6k netto z możliwością rozwoju i podwyżek. Co z tego, że zapłacisz 2 x więcej niż w powiatowym (2500-3000 zł za kawalerkę), jak pensja proponowana wieloletnim super doświadczonym grafikom to 3-4k netto? (zrobiłem wiele wpisów o tym jak od lat nie mogę się wyrwać do trójmiasta z powiatowego)

@niebadzogrem: czyli z dziewczyną wynajmujesz? ja po latach mam minimalną +
tylko to jest w przypadku dostania pracy od razu za 4-6k netto z możliwością rozwoju i podwyżek. Co z tego, że zapłacisz 2 x więcej niż w powiatowym (2500-3000 zł za kawalerkę), jak pensja proponowana wieloletnim super doświadczonym grafikom to 3-4k netto? (zrobiłem wiele wpisów o tym jak od lat nie mogę się wyrwać do trójmiasta z powiatowego)


@smallboobslover:
No niestety, nie zawsze to się opłaci, tak jak mi po porównaniu
@ZlodziejBilonownic: Żyjemy w Europie, jesteśmy w Uni to się porównuje do sąsiadów którzy mieszkają obok nas.

Gdybym był w Afryce to nie miałbym kompa. nie miałbym czasu by sie porównywać z innymi bieda krajami bo bym miał bicz nad głową to prawda.

Jednak żyje w Polsce, mam (niestety?) wiedzę jak się żyje w krajach obok. Niezależnie czy się urodzisz w Polsce, Ukrainie, Austrii, Szwajcarii, Ugandzie, Nigerii to długość życia człowieka to
niebadzogrem - @ZlodziejBilonownic: Żyjemy w Europie, jesteśmy w Uni to się porównuje...

źródło: comment_166677714018rwoiwKCY7GPdjM3g07VA.jpg

Pobierz