Wpis z mikrobloga

@SerTrapistow: żeby szyba zaparowała od wewnątrz musi w środku być odpowiednio dużo wody w powietrzu i musi mieć coś zimnego na czym się skropli. Woda na zewnątrz szyby może obniżać temperaturę szyby na kilka sposobów:
-może sama jest zimna i po prostu obniża temperaturę szyby przez przewodzenie,
-może nie jest zimniejsza od szyby, ale zawsze jest to jakaś masa wody (która ma stosunkowo dużą pojemność cieplną) i w tym miejscu
  • Odpowiedz
@Dolan: Ale co ty myślisz że ta woda magicznie znika? Trafia do układu klimatyzacji gdzie powinna być odprowadzona na zewnątrz. I tak zazwyczaj jest, chyba że wyłączysz silnik to zostaje w układzie = w samochodzie
  • Odpowiedz
@sanderus: No przecież jak, wysusza powietrze. Ja nie jeżdżę na zamkniętym obiegu, zawsze świeżego powietrza dolatuje i nigdy nie mialem problemu z wilgocią, auto nie jest hermetyczne
  • Odpowiedz
Bez sensu, jak wyłącza klime to za 5 minut będę mieć pare na oknach


@Dolan: Nie jeśli ustawisz zewnętrzny obieg powietrza i włączysz nagrzewanie. Tak naprawdę to zimą nie trzeba włączać klimy wcale.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SerTrapistow: a widzisz, ja odkąd zamontowałem klimę, jak Pan Bóg przykazał, to mam jesienią w cholerę wody od wewnątrz. Mimo jazdy tak, jak zawsze - parkowanie pod chmurką, myjnia raz na miesiąc, nie rozlewam w środku nic specjalnie. No ale to będzie zagwozdka na zimę, jak to ugryźć XD
  • Odpowiedz