Wpis z mikrobloga

Zadzwonił mój doradca kredytowy i zaproponował mi przejscie na stałe oprocentowanie na 5 lat ale z stymulacji wynika jak bym brał nowy kredyt na spłatę startego ale na lepszych zasadach(w tym samym banku PKO BP)
Ogólnie Teraz marża 1.8+7.3 WIBOR6 Czyli 9.2%
Oferta
Marzą na 5 lat 0.57+WIBOR 7.45% czyli 8.02%
Po 5 latach marża 1.57
Na wejściu rata spada mi o ~180zl.
Warto? Nie ma jakiś ukrytych kosztów przy spłacie kredytu? Jakiś nowych wpisów do ksiąg itp?
#kredythipoteczny #finanse
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tondi_88 wpisów do ksiąg nie pewnie to zwykły aneks do umowy.

A jak inaczej sobie symulacje wyobrażałeś?

Moim zdaniem warto. Po pierwsze od razu niższa rata stopki szybko pewnie nie spadną. Brak stresu że wzrośnie. A jeśli stopki szybko spadną to sobie refinansujesz. Tylko przeczytaj co z aneksem i czy np nie pojawia się koszty za nadpłaty. Specjalista nie jestem nie wiem co oferuje dokładnie PKO bp
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: przez telefon niby żadnych kosztów nie było. Spłaty kapitału też bez opłat. Jutro mam spotkanie to dowiem się szczegółów. Ogólnie to chciałbym nadpłacać kapitał i zamknąć temat w te 5 lat.
  • Odpowiedz
@witos: Bank uzależnia marżę od kwoty kredytu, wielkości wkładu, produktów dodatkowych. Taka różnica jest totalnie normalna. Poza tym taka marża jest tylko przy oprocentowaniu stałym i o 0,4, to się trzeba mocno postarać.
  • Odpowiedz
@Tondi_88: W ten sposób stracisz możliwość dalszego korzystania z wakacji kredytowych.

Proponuję policzyć, czy korzystniej nie będzie przejść na stałe oprocentowanie bez nowego kredytu. Nie będziesz mógł wtedy skorzystać z promocji i obniżki oprocentowania o 1 p.p, jednak dalej będziesz mógł korzystać z wakacji kredytowych.
  • Odpowiedz
@marcpol: racja ale marże mam na tyle niska, że nawet po 5 latach zyskują do obecnej ok 0.5pp. Złożyłem wniosek, mają 14 dni na decyzję potem 1 mc na podpisanie więc ogarnę jeszcze wakacje w listopadzie i grudniu. Dochodzą opłaty operatu ksiąg wieczystych itp ok. 1400pln ale mi zwracają z ubezpieczenia utraty pracy, które miałem na 4 lata czyli ok 2k mi zwrócą - będzie na opłaty.( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@marcpol: racja ale marże mam na tyle niska, że nawet po 5 latach zyskują do obecnej ok 0.5pp. Złożyłem wniosek, mają 14 dni na decyzję potem 1 mc na podpisanie więc ogarnę jeszcze wakacje w listopadzie i grudniu. Dochodzą opłaty operatu ksiąg wieczystych itp ok. 1400pln ale mi zwracają z ubezpieczenia utraty pracy, które miałem na 4 lata czyli ok 2k mi zwrócą - będzie na opłaty.( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@marcpol: no miało być on 0.25pp mój błąd. Po ilu latach będzie tańszy to nie wiem. Ogólnie mam plan spłacić całość w tych 5 latach pozostało ~240k a w lutym/marzec nadplace 50k. Więc zakładam, że pierwsza bądź druga rata kredytu będzie ok 400-500pln niższa niż teraz płace
  • Odpowiedz