Wpis z mikrobloga

Na dzień kundelka ktoś wyrzucił obok mojej pracy takiego piesła. Nie mam serca oddać go do schroniska, raczej zostanie ze mną, chyba, że znajdą się właściciele. Jedna tylko kwestia. Czy ktoś mógłby ocenić fachowym okiem jak duży on będzie? Mieszkam w mieszkaniu, nie chcę żeby pies później się męczył jeśli miałby być za duży. Do identyfikacji chętnie podeślę więcej zdjęć. Proszę o pomoc znawców tematu.

#psy #pies #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_16667163251vedWgSNr2fdIDMv3ZHPjE.jpg
  • 50
@Zordon_: Super wygląda i tak jakby rasowo.
Sądząc po łapach, raczej większy już nie będzie.
Najlepiej weż go do weterynarza, niech on się wypowie i sprawdzi stan jego zdrowia,bedziesz miałczyste sumienie jakby jednak ktoś go szukał.
A co do mieszkania, nie zostawiaj go w firmie, szkoda go. Oczywiscie, że bedzie miał dobre warunki, ale to wciąż nie to samo co dom i jeden ukochany pan.
I jeszcze jedno,pies nie męczy się
@Zordon_: Dużo więcej już nie urośnie, ma trochę cech fizycznych małych owczarków typu border collie czy collie więc to może być bardzo kumaty pies a jednocześnie potrzebujący robić dużo rzeczy z właścicielem. jak przez większość dnia będzie w towarzystwie innych psów to super, byle się dogadały w kwestii co komu wolno :-) ale tego dowiesz się jak pies dorośnie w sensie płciowym.

Gx
@Zordon_: wyglada trochę jakby był w typie owczarka szkockiego, ale raczej krótkowłosego, jeśli tak to będzie średniej wielkości pieskiem (20-30kg i „nad kolanko”) i jak już tu wspomniano jeżeli zapewnisz mu wystarczająco rozrywki i miłości to na pewno nie będzie się męczył w mieszkaniu ʕʔ
@Zordon_ podróbka owczarka szkockiego, moi rodzice takiego kupili w 2001 z "hodowli" . Pies będzie miał max 25kg i średniego wzrostu. Wymaga jednak sporo ruchu. Silny nie będzie, ja mając lat 8 czy 9 bez problemu wyprowadzałem takiego sam a nawet moje młodsze siostry.
Od początku suplementuj na stawy.
@Zordon_: Idz do weta sprawdz wiek po zębach, może ma też chipa? Bo na szczenię nie wygląda, jak już go sobie zostawisz to pamiętaj, że mieszkanie dla psa służy do wypoczynku- wystarczy mu 1x1m legowiska lub kanapa z właścicielem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cały ruch i emocje puszcza w terenie na spacerze- taki wybiegany pies, który może wypocząć w spokoju w mieszkaniu jest najszczęśliwszy.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Zordon_: tak jak wyzej inni wspominali, duze mieszkanie czy ogrod to mit, pies i tak musi wychodzic na spacery, poznawac inne zapachy i spotykac sie z nowymi sytuacjami- sam mam labradora ktory wg powszechnej opinii jest dosyc duzym psem, mieszkam w 40m kawalerce ale codziennie robimy te 6-10km podzielone na 3 spacery a poza nimi pies glownie spi*

*chyba, ze żre, bo to glowna aktywnosc tej rasy xD
@zuzka-kotkowska: @maQus: @szmektalekawurst: @Man_of_Gx: @Livian: @Spider1919: @Xennonek: @Triplesix: Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi dobrzy ludzie. Odpowiadając po krótce. Pieska zabrałem bo był okropnie wystraszony i potrzebował tulonka. Zanim jednak go wziąłem poszło pierdyliard ogłoszeń na lokalne grupy, nie jestem Jakub Wędrowycz, nie kradnę psów :p

Wydaję mi się właśnie, że raczej to mix owczarka z wiejskim burkiem, a że ja uwielbiam burki, a Collie