Wpis z mikrobloga

Na dzień kundelka ktoś wyrzucił obok mojej pracy takiego piesła. Nie mam serca oddać go do schroniska, raczej zostanie ze mną, chyba, że znajdą się właściciele. Jedna tylko kwestia. Czy ktoś mógłby ocenić fachowym okiem jak duży on będzie? Mieszkam w mieszkaniu, nie chcę żeby pies później się męczył jeśli miałby być za duży. Do identyfikacji chętnie podeślę więcej zdjęć. Proszę o pomoc znawców tematu.

#psy #pies #pytanie #pytaniedoeksperta
Zordon_ - Na dzień kundelka ktoś wyrzucił obok mojej pracy takiego piesła. Nie mam se...

źródło: comment_16667163251vedWgSNr2fdIDMv3ZHPjE.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@Zordon_: a ja mimo wszystko radziłabym ci udostępnić gdzieś na grupie na fb swojego miasta lub na jakimś olx, lub chociaż powiadomić schronisko, że znalazłeś takiego i takiego psa, może uciekł i ktoś go szuka. Jak będziesz u weta to możesz też sprawdzić, czy ma czip
  • Odpowiedz
  • 21
@O2O2122: Zapytam szefa, ale nie ukrywam, że zostawiając go spełnię swoje marzenie :P Miałem już jedną znajdę, ale ojciec gdzieś wywiózł :(
  • Odpowiedz
Mieszkam w mieszkaniu, nie chcę żeby pies później się męczył jeśli miałby być za duży.


@Zordon_: aż odpisałem tak się zdenerwowałem. To jest stereotyp. Kropka. Oczywiście rasy ogromne (np. kaukaz), często maja silny instynkt stróża i nie bardzo kwalifikują się wtedy do mieszkania, bo powinny mieć jakiś teren do pilnowania (mogą okolice bloku traktować jak swój teren). Niektóre rasy ze względu na rodzaj swojej aktywności tez stanowią wyjątek. Ten ze zdjęcia
  • Odpowiedz
  • 55
@debug: Dlatego pytam bo nie mam aż takiej wiedzy. Dzięki za informacje. Ogólnie pieseł nie będzie sam w domu w ogóle. Rano przed pracą będę zawozić go do znajomego, który ma 2 psy (z którymi się już dziś zakolegował). Ruchu też będzie dużo bo nawet bez psa sporo chodzę. Zobaczymy jak będzie, jutro weterynarz, poza tym jeszcze może się odezwie właściciel. A co do właścicieli, kurde, on ma z 5 miesięcy,
Zordon_ - @debug: Dlatego pytam bo nie mam aż takiej wiedzy. Dzięki za informacje. Og...

źródło: comment_1666718258BJJ3VrhtKuY3VQ1Phnm0R4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz