Wpis z mikrobloga

@anonimowy_programista: personalną dla mnie ciekawostką, jest to, że dosłownie na samym dołku (jeżeli chodzi o dochody firmy) zacząłem kupować swoje pierwsze akcje Tesli. Tutaj mój pierwszy wpis to potwierdzający: https://www.wykop.pl/wpis/41504401/zlecenie-przyjete-jestem-obecnie-akcjonariuszem-te/
Pobierz anonimowyprogramista - @anonimowyprogramista: personalną dla mnie ciekawostką, jest t...
źródło: comment_1666684842av0jYeeBTHjrsYA3PF9eTp.jpg
jakie masz przewidywania do kursu w terminie +- 5 lat?


@Gawol_1: dużo będzie zależeć od macro, natomiast licząc, że sytuacja macro się nieco uspokoji, to generalnie liczyłbym na cene akcji Tesli w granicach ~$600+

Natomiast, w ciągu 5 lat baaaardzo dużo rzeczy może się stać. Ewaliacja będzie w dużej mierzę zależeć od FSD i robotaxi. W ciągu 5 lat, Tesla powinna też sprzedawać już pierwsze wersje Tesla Bota. W zależności od
@diler_biedy: obejrzałem sobie ten fragment i wydawać by się mogło, że ten gość mówi do rzeczy, ale czy aby na pewno? Mnóstwo rzeczy nie wziął pod uwagę

- Zack podczas earnings call mówił, że gdyby nie rozruch Berlina i Austin, to mieliby rekordowe marże
- To, że już na tym eatpie Berlin i Austin w ogóle nie tracą już pieniędzy, to mały cud. Natomiast wpływają negatywnie na średnie marże. Dalszy rozruch
@anonimowy_programista: ależ oczywiście może być tak jak piszesz, i na pewno Maverick nie zagłębił się aż tak bardzo jak Ty w szczegóły, bo to po prostu analiza wyników finansowych a nie fundamentów.
Natomiast bardzo prawdopodobne jest to, że gdy spółka przestanie być growth, zwiększą się koszty, zmniejszą się zyski - co jak zauważyłeś przy umacniającym się dolarze jest nieuniknione - to powietrze zejdzie z bańki, i tesla na pewno nie będzie
@diler_biedy: kupujesz puty, w takim razie? Ja przymierzam sie do zakupu kolejnego calla

growth, zwiększą się koszty, zmniejszą się zyski


to spółek growth zalicza się raczej spółki, które rosną bardzo szybko, a nie te które w ogóle rosną.

tylko ktoś jeszcze musi to kupić i tu jest pies pogrzebany


Tesla właśnie dostała pierwszy raz credit rading od S&P na BB+. Pierwszyr raz powyżej junk status. W ciągu miesiąca dwóch, prawdopodobnie to