Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #mieszkaniedeweloperskie
Rozglądam się od jakiegoś czasu za mieszkaniem z rynku wtórnego. Ilość ofert w obserwowanych przeze mnie mieszkań stale rośnie (wybrane dzielnice, +65m, cena do 900k, rok 2005+). Ale z ciekawości sprawdziłem rynek pierwotny. I jest grubo. Otrzymałem kilka ofert i wygląda to mniej więcej tak:

-Bródno, 900m od metra, oddanie 4kw2022: Cena w katalogu 12000/m ale do końca listopada 10500. Czyli w zależności od mieszkania od 100k do 150k promocji. Plus gratis miejsce w garażu dla mieszkań 3 i 4 pokojowych

-Mokotow, Okolice Gagarina, ok 400m do nowego tramwaju, oddanie 1kw2023
Promocja z 14k na 12k za metr. Limitowana oferta do końca miesiąca. Komórka lok. gratis. Miejsce w garażu 30k.

Powyższe opcje wcale nie na najgorsze, pojedyncze mieszkania. Kilkanaście ofert. Normalny rozkład, wyższe lub nawet ostatnie pietra. Bez balkonów na okna sąsiada, smietnik itd.
A to nawet bez pojawienia się w biurze, tylko zwykłe zapytanie mailowe/telefoniczne i podstawowa oferta. Podejrzewam, że można jeszcze wiecej ugrać.

Ktoś ma swoje spostrzeżenia na temat rynku pierwotnego obecnie w Warszawie? Chętnie usłyszę jak Wam idzie negocjowanie cen
  • 17
  • Odpowiedz
Powyższe opcje od mniej znanych deweloperów. U dom development nie dostałem aż takich rabatów. Promocje są ale z wyzszej ceny ofertowej np. z 16k na 15,5k/m. I bez gratisów typu komorka/miejsce w garażu
  • Odpowiedz
@random123xdxd: Coz, pamietaj ze kiedys budowalo "panstwo", byl budzet, jakis plan przestrzenny, ktos chwile nad tym pomyslal. Teraz developerowi chodzi o to aby bylo jak najtaniej i zysk byl jak najwyzszy. Na papierze moze byc wszystko ok, ale z tego co ja widzialem to nowe budownictwo pod wzgledem izolacji cieplnej albo akustycznej stoi zdecydowanie gorzej niz starsze mieszkania

No i wychodza potem takie kwiatki jak miejsce parkingowe tak wymierzone ze auto
  • Odpowiedz
z tego co ja widzialem to nowe budownictwo pod wzgledem izolacji cieplnej albo akustycznej stoi zdecydowanie gorzej niz starsze mieszkania


@DryfWiatrowZachodnich: przecież to bzdura. Teraz są normy budowlane, a wielką płytę do tej pory się dociepla styropianem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: na papierze tak. W praktyce niemal cala wielka plyta jest podocieplana i jest serio cieplo. A nowe budownictwo, jak dookola jest gdzies puste mieszkanie jest zauwazalnie chlodniej, a akustycznie tez jest czesto po prostu zle.
Nie wiem jak te normy sa wysrubowane, ale podchodzilem do nowych bez uprzedzen i jednak slabo wypadly
  • Odpowiedz
-Mokotow, Okolice Gagarina, ok 400m do nowego tramwaju, oddanie 1kw2023

Promocja z 14k na 12k za metr. Limitowana oferta do końca miesiąca. Komórka lok. gratis. Miejsce w garażu 30k.


@random123xdxd: o jaką lokalizację chodzi? Możesz podesłać na priv, jak nie chcesz pisać tutaj.
  • Odpowiedz
@herbatananos Pokręciłem. Mówiłem o mieszkaniu juz oddanym przy Zwierzyniecka 8. Jakiś fliper nakupił kilka mieszkań i próbuje przepisać cesje. A mieszkania od dewelopera to przy ul. Bluszczanskiej więc trochę dalej do tramwaju więc nie biorę pod uwagę. Ale ceny w porównaniu do 2021 roku atrakcyjne
  • Odpowiedz