Wpis z mikrobloga

Dostałem od taty darowiznę (kasę) i niestety nie zgłosiłem w terminie 6 miesięcy. Myślałem że mam czas do końca roku.
Z tego co czytam to podatek raczej będę musiał zapłacić, bo wyrażenie czynnego żalu #!$%@? daje.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to pomysł żeby tą darowiznę zwrócić i udać że nic takiego nie miało miejsca. Ktoś może się wie czy to wypali?

#darowizny #darowizna #prawo #podatki #urzadskarbowy #poradyprawne
  • 18
@powaznyczlowiek: generalnie z tego co czytam, to masz pół roku na zgłoszenie darowizny i wtedy jest ona wolna od podatku. Jeśli ten termin przegapisz to podatek musisz zapłacić, czynny żal da Ci tylko tyle że nie będziesz mieć więcej problemów
@card_man: no tak w sumie racja, chyba nawet składając czynny żal musiałabyś zapłacić ten podatek zgodnie z prawem.

Nie ma znaczenia co jest w tytule - przeszła znacząca kasa to jest to albo transakcja albo darowizna.

A to jakieś większe pieniądze? Nie sądze żeby o parę k czy paręnaście ktokolwiek wszczynał śledztwo. Ale zgodnie z prawem wygląda na to, że termin po prostu upłynął i koniec więc w razie kontroli tak