Wpis z mikrobloga

@FlasH:
Sobie poszukaj książek do projektowania mieszkaniówki, poczytaj, porysuj.
Wiedza kosztuje. Względnie idz do architekta.
Wystarczy, że mieszkanie zamkniesz mniej wiecej w prostokącie o bokach 1:2 i juz nie bedziesz miał. "śmiesznych XD" korytarzy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@DanyDwaBanany: mnie nie interesuje rysowanie mieszkań i teorie - po prostu pokaż mi przykład małego 4-pokojowego mieszkania dobrze wg ciebie zaprojektowanego, które jest dostępne na rynku, a nie w książkach do projektowania.
  • Odpowiedz
Pokaż mi 4-pokojowe mieszkanie bez takich śmiesznych — XD — korytarzy.


@FlasH: mieszkanie ze znienawidzonej wielkiej płyty ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak, są też #!$%@? ale generalne wrażenie moje jest takie że mieszkania 50+ metrów w WP mają lepszy układ niż deweloperka która nie jest apartamentem 150 metrów za 2 melony.
  • Odpowiedz
@FLAC:

WP 3 pokoje, kuchnia (odzielna), łazienka, wc, korytarz - 48 m2
W tej chwili jak znajdziesz taki program w 58-60 m2 - można bić brawa.

Dlaczego?

Bo płacisz za metry ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@FlasH:

Nie, przeciwnie do ciebie, kupiłem kilka mieszkań.


I to potwierdza, że wiesz jak wygląda dobrze zaprojektowane mieszkanie?

Zasmucę cię, też kupilem kilka nieruchomości ale to nic nie wnosi do umiejętności projektowania.

Jak kupisz kilka aut to już wiesz jak projektować karoserię?
XD

przeciwnie do ciebie


Chyba "w przeciwieństwie do ciebie" xD
  • Odpowiedz
@DanyDwaBanany: ty znowu o teorii? Ja nie pytam, czy wiesz jak powinien wyglądać samochód, który jeździ 1000km/h, tylko czy widziałeś taki w sprzedaży.

Wiem jak wyglądają mieszkania - nie w teorii, tylko w praktyce.
Widziałeś gdzieś zgodne ze swoim teoretycznym ideałem? Podziel się...
  • Odpowiedz
@PanPrezes_PL: jeśli się lubi cofnięte od fasady pokoje (ciemno i zaduch), pokój w nieregularnym kształcie wymuszającym ustawienie mebli, prawie że jednostronną wystawę okien i ślepy aneks kuchenny na wejściu do salonu, to jak najbardziej w porządku
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@FlasH:

Wiem jak wyglądają mieszkania - nie w teorii, tylko w praktyce.


Aaa czyli ty swoje wyobrażenie nt dobrze zaprojektowanego mieszkania czerpiesz z tego co deweloperzy oferują na rynku XD

Widziałeś gdzieś zgodne ze swoim teoretycznym ideałem?


Nigdzie nie pisałem o ideale.
Ale jeśli nie wiesz jakie, w teorii, wymagania powinno spełnić dobrze zaprojektowane mieszkanie, to na jakiej podstawie dokonujesz wyboru?

Podziel się...


Już ci pisałem - wiedza kosztuje.
Ja ostatniego
  • Odpowiedz
Już ci pisałem - wiedza kosztuje.


@DanyDwaBanany: dobra, zrzucimy się z @FlasH po dwa złote, wyślij taki rzut bliski ideału rzut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jeśli nie wiesz jakie, w teorii, wymagania powinno spełnić dobrze zaprojektowane mieszkanie, to na jakiej podstawie dokonujesz wyboru?


no tak jakby, ja bym zrobił tak - ustalam budżet, lokalizacje, standard wykończenia, wymagania odnośnie powierzchni i rozkładu, przeglądam kilkadziesiąt/kilkaset ofert z rynku
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac:

Co mi da tutaj teoretyczna wiedza architekta?


Np. to czy słusznie wyznaczyles

wymagania odnośnie powierzchni i rozkładu


Albo to czy w rzutach nie ma oczywistych błędów albo jak ewentualnie zmienić rozkład ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dobra, zrzucimy się z @FlasH po dwa złote, wyślij taki rzut bliski ideału rzut ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Poszukaj architekta w swojej okolicy, powodzenia.

Dzięki za rozmowę.
  • Odpowiedz
@FLAC: Widać ewidentnie, że sprzedawane jako "mieszkanie trzypokojowe z salonem" i gdyby nie ten ścisk małych pokoi to ten układ jeszcze ujdzie.

jednostronne mieszkanie, okna do sypialni i pokoju we wnęce budynku (prosi się o drugi balkon jeśli musi być we wnęce), do tego malutki salon z aneksem gdzie wszystko będzie się brudzić od kuchni (tak wiem tutaj wszyscy bogaci i nigdy w domu nie gotują niczego innego niż whisky z
  • Odpowiedz
Już ci pisałem - wiedza kosztuje.


@DanyDwaBanany: o #!$%@?... następny miszcz.

"Jestem niezwykle mondry i wyedukowany architektonicznie, jednak nie potrafię podeprzeć tego co mówię żadnym rysunkiem z internetu, bo wiedza #!$%@? kosztuje..."
  • Odpowiedz