Wpis z mikrobloga

Mirki,

Mam do wykończenia swoja polowę bliźniaka (stan dev, 103m2, 20km od Poznania) i ekipa wycenila mi robocizne na 50k. Mowimy tutaj o robocie wszystkiego od A do Z, wraz z montażem schodów. Wedlug Was to uczciwa obecnie cena?

Ewentualnie jeśli macie jakas sprawdzona ekipe z tych okolic to prośbą o namiar :)

#nieruchomosci #remont #poznan
  • 24
@jakjak66: zapytaj się ich ile czasu mają to zamiar robić. Według mnie w #!$%@?. Ja wykończeniowcowi za wykończenie wszystkiego w zeszłym roku płaciłem 12k, z tym, że bez malowania to bo to sam ogarnąłem, ale były podwieszane sufity i biały montaż oraz przeróbka gniazdek oraz kilka dodatków
@jakjak66: u mnie 100 było. Popytaj u różnych i zobaczysz co innego ci powiedzą. Generalnie, rozpisz sobie też co ile w tych 50k kosztuje, bo z czegoś zrezygnujesz coś dodasz i gorzej na tym wyjdziesz (bo jak odejmują od roboty to liczą tanio, ale jak coś już dodają to drogo xD)
@jakjak66: za 105m^2 w Poznaniu pod koniec zeszłego roku zapłaciłem 60k za robociznę. W tym dwie pełne łazienki (z przeróbkami hydraulicznymi), sporo zmian w elektryce, przeniesienie kilku grzejników, a poza tym standard. Bardzo solidna ekipa z dużym doświadczeniem. Pewnie dałoby się taniej, ale słyszałem dobre opinie i się nie zawiodłem. Zrobili wszystko bardzo porządnie, sami sugerowali jakieś rozwiązania, pomagali ogarnąć spory z deweloperem itp. Mega zaangażowani.
Za dwie łazienki (jedna mała druga średnia) toaletę, podwieszane sufity (160 metrów) ułożenie płyt osb na poddaszu (Ok 35 metrów) montaż wyłazu na strych, bialy montaż, gładzie na suficie i położenie płytek w garażu, kotłowni i pralni (Ok 22 metrów) dostałem wycenę 38 tysiecy. Dla porównania druga ekipa za ten zakres co powyżej powiększony o malowanie ścian i gładź na ścianach krzyknęła 120000 tysiecy. Województwo mazowieckie.