Wpis z mikrobloga

@Mirkoncjusz: Nie mówię głupot. U mnie w pracy tej czy każdej poprzedniej był to skrót używany, ewentualnie co najmniej rozumiany przez otoczenie. Także zachowaj sobie swoj wulgarny język dla siebie.
  • Odpowiedz
@Luigi93: raz, że ss na screenshot jest już wiekowe.

Dwa, młodzież dzisiaj prędzej wpadnie na zrobienie zdjęcia telefonem niż naciśnięcia prtscr, ctrl+v...


@sasik520: Na Windowsie wystarczy nacisnąć logo Win + PrntScr i masz zapisane do pliku. Na Maku CMD + Shift + 3.
  • Odpowiedz
Pierwszy raz słyszę taki skrót :) mówi się „wyślę screena” czy cos.

Nikt z mojego otoczenia nie używa takich skrótów :) moze na #podlasie


@Luigi93: @Luigi93: na Podlasiu niedawno zamontowano pierwszy telefon ( taki z tarczą obrotową), więc jeszcze chwilę potrwa zanim dotrze do nich pierwszy komputer, więc na Podlasiu nie wiedzą w ogóle co to screenshot
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Luigi93:

Nie jesteś boomer (bo ss to zwrot z początków internetu) tylko zwykły ignorant, bo nawet jak wpiszesz w google "co to ss" to wyskoczą ci wyniki odpowiadające, że to skrót od screenshot. Ale lepiej być freethinkerem i insynuować, że jak ktoś to zna to "z podlasia".
  • Odpowiedz
@SaintWykopek u mnie w zagranicznym korpo używają skrótu ss jeżeli chodzi o jedno stanowisko. I podczas rozmowy z jednym z ss zapytałem czemu używają takiego brzydkiego skrótu i wtedy dopiero ogarnął czemu żaden polak z firmy go nie używa XD
  • Odpowiedz
Pierwszy raz słyszę taki skrót :) mówi się „wyślę screena” czy cos.

Nikt z mojego otoczenia nie używa takich skrótów :)


@Luigi93: Specjalnie dla ciebie zilustrowałem w paincie to zjawisko, tzw. efekt fałszywej powszechności. Kulek czerwonych i zielonych jest dokładnie tyle samo i są rozłożone w miarę równomiernie, ale w twoim otoczeniu są prawie same czerwone.
PiersKurczaka - > Pierwszy raz słyszę taki skrót :) mówi się „wyślę screena” czy cos....

źródło: comment_1666625552G2osI9Ceuis0WRkRMnnMW0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz