Wpis z mikrobloga

@nic1:

piłem. Poza diacetylem w tle - ciężko się przyczepić. Solidne piwo, z przyjemną goryczką, delikatnym aromatem kontynentalnych chmieli... Niewiele gorsze od Prometeusza.

Nie jest źle, ale za tą cenę (7zł) spodziewałem się lepszego piwa... Gorsze od zielonego plona, zdecydowanie.
@adamczo: tylko czy to na pewno IPA ? Dla mnie goryczka nie istenieje, strasznie słodkie. Plon ziolony > Plon brązowy. Kupiłem dziś Prometeusza znów, ostatnio jeśli dobrze kojarze to był taki... krówkowy? zobaczymy dzis

@dotevo: ja tą abstrakcje z Kormorana kupiłem miesiąc temu i nie mogę się przełamać, żeby spróbowac ;)

@Rajca: a to przegapiłem #gorzkiezale ;)

za tą cenę wiele ciekawszych piw od Pinty i AleBrowaru.
@nic1: Pal sześć czy to IPA czy nie IPA, jak dla mnie piwo jest jednym z gorszych wypustów Kormorana. A co do Prometeusza to tak, był maślany - diacetyl ;)
@Rajca: jednak jak na etykiecie istnieje napis IPA to wypadałby, żeby miało jakąkolwiek gorycz ;P Tak jak przed chwila na browar.bizie przeczytalem "Jesli tak ma smakować to Polskie IPA to dziękuje" ;) Szkoda, że następny PLON to lager...
@nic1:

czym jest Polish IPA? W sumie, "styl" jest dość pojemny ;)

generalnie, są dwie szkoły robienia IPA - neutralna (Rowing Jack) i karmelowa (Atak chmielu) - przy drugiej wrażenie goryczki i aromatu jest znacznie słabsze, nawet przy podobnym chmieleniu, ale piwo jest pełniejsze i bardziej przyswajalne dla szerszej rzeszy konsumentów. Widać, Kormoran idzie w stronę karmelu, ale nie za bardzo chcą zużywać chmiel ;)
@nic1: Czysty profil lagerowy może, tak sobie myślę, wbrew pozorom pomóc dostrzec jakiekolwiek zalety Sybilli. Nie skreślaj piwa tylko dlatego, że to lager ;)
@nic1: Ale to jak z pokerem, tam masz różne opcje - albo figury, albo kolor... Tutaj seria bardziej polega na pokazaniu Sybilli niż na robieniu wariacji na temat Polish IPA :)
@nic1:

o tym jedynie można przekonać się organoleptycznie ;)

bądź co bądź, po ich single hop kupiłem 500g nelson savignon, żeby porobić podobne piwka...