Wpis z mikrobloga

@jatylkozapytac: Na pierwszym roku masz to zderzenie liceum vs. studia. Jest ciężko, część przetrwa, część nie.

Na drugim roku jest ok. Trochę więcej nauki, ale już się weszło w tryb „student”.

Na trzecim roku nagle dostajesz obuchem. Trudne kursy, co raz więcej nauki, zaczyna się bardzo specjalistyczna wiedza, okazuje się, że tak naprawdę nic nie wiesz.
@Lonate: ja mam prawie 30 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) średnia wieku w grupie to jakies 35. najpierw pracowalam, teraz pracuje i studiuje. Ciezko bylo wrocic do nauki jako takiej, bo w pracy ucze sie i to nawet na pamiec bo taka jest potrzeba - ale tą wiedze wykorzystuje na co dzien. A tutaj wkuwam, by zdac i tyle.
Skoro ma byc jeszcze gorzej, a chcialam w
@jatylkozapytac: U mnie najgorszy pod względem ilości pracy był rok trzeci. Na informatyce siedzieliśmy średnio po 80-100 godzin w tygodniu nad zaadniami i zajęciami, a bywały tygodnie i po 120 godzin pracy. A to wszystko w trakcie zdalnej nauki, wiec odpadały godziny dojazdów do uczelni, bezsensownych okienek i tak dalej. Część osób mimo 6 semestru z 7 odpadła i skończyła u lekarzy z poważnymi problemami zdrowotnymi w tym z psychicznymi.
Polskie